Vaše reklama

Zážitky akčně, ale bezpečně

14.02.2011 - 01:01   |   Redakce: Dana Jakoubková

Slovenský raj Autor: © Horská záchranná služba SR

Pobyt na horách je nejlépe stráveným časem pro mnohého z vás. Ne každý si však troufá podniknout vysokohorskou či lyžařskou túru na vlastní pěst. Oblíbené aktivity v terénu si totiž můžete užít naplno až teprve tehdy, když víte, jak se pohybovat bezpečně.
Je záviděníhodné, když se popelář stane prezidentem. Ale nebude to asi žádná výhra, jestli byl popelářem ještě včera. Nadšení je úžasná věc. Ale pro jakýkoliv počin samo o sobě nestačí. Ještě je třeba moct a umět. A právě za účelem zvýšení povědomosti o bezpečném chování nejen v horách se v Česku rozběhl vzdělávací projekt občanského sdružení Alpský klub Brno, jehož záměrem je prostřednictvím teoretických přednášek a praktických kurzů v terénu vedených lékaři specialisty, instruktory Alpenvereinu a dalšími odborníky předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci sportovních aktivit v horách.
Ve spolupráci s naším časopisem (OutdoorGuide  je hlavním mediálním partnerem projektu), který se problematice zdraví a bezpečnosti v terénu dlouhodobě věnuje, pak bude šířit informace dál směrem k široké veřejnosti.
Mezi témata letošního roku patří například zdraví a bezpečnost na zajištěných cestách, orientace, meteorologie, aktivní rodina – děti v horách, zdravotní rizika exotických končin, pohyb v extrémních podmínkách, cykloturistika, skialpinismus a další. Zodpovědné chování každého návštěvníka hor je důležité nejen pro aktéry samotné, ale také pro ostatní vyznavače horských sportů, protože každá nehoda či incident vrhá špatné světlo na naši činnost jako takovou, a je vodou na mlýn organizacím a jednotlivcům prosazujícím všemožná plošná omezení a zákazy.
 
Zkusme jim tedy společně nedat šanci.
 
Informace k akcím Alpského klubu Brno najdete na www.alpklub.cz. Aktuality z dění kolem vzdělávání pro outdoorové aktivity dětí, rodin s dětmi, dospělých a seniorů budeme přinášet zde na webu v rubrikách: Zdraví a bezpečnost a Aktivní rodina.

Slovenský raj Autor: © Horská záchranná služba SR

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.86

Anketní otázka