Vaše reklama

Závodníky Wenger Adventure Race týralo vedro, křeče a dehydratace...

02.08.2012 - 14:41   |   Redakce: Honza Smolík

Wenger Adventure Race Autor: © Honza Smolík

V polovině závodu Wenger Czech Adventure Race 2012 se o čelo perou týmy české týmy Berghaus/Accom/Merida a Wenger/Estim. Třetí příčku s odstupem zhruba hodiny drží Czech Addidas Terrex.
Wenger Czech Adventure Race je závodem čtyřčlenných smíšených družstev, která se potýkají s trasou delší než 400 kilometrů. Čeká je přitom několik disciplín: chůze, horská kola, brusle, kánoe, lezení a speciální překážková dráha nazývaná Bolsův kros. Trasa je vyznačená v mapě kontrolními body, konkrétní postupy si závodníci volí sami.
Závod odstartoval včera v 10 hodin v Kadani běžeckým prologem po městě a okolí. Již tato úvodní sekce naznačila, že letošní ročník bude kopcovitý. Během hodiny závodníci navštívili několik kopců, včetně rozhledny nad městem, a rovněž brodili na ostrůvek.
Většina středy pak patřila 50kilometrové pěší etapě na rozhraní Doupovských hor. Kontroly byly umístěné vesměs na hradech resp. na vrcholcích kopců. Často bylo z jednoho vrcholu jasně rozpoznat další hrad, ovšem v cestě stálo hluboké údolí.
Největší překážkou ale bylo velké vedro, které týmy v průběhu dne týralo. Mnoho závodníků se uvařilo. Trpěli dehydratací i křečemi. Závod ovšem vzdal jen jeden tým. Zkušenosti závodníků narůstají a všichni vědí, že v takto dlouhém závodě má krizi každý a v noci může být všechno jinak. Každopádně postup týmů horko značně zpomalilo.
Berghaus/Accom/Merida si již od začátku závodu budoval mírný náskok. Ten však ztratil na šesté kontrole, kterou bylo z jedné strany těžké najít. V dalším postupu zvolil Wenger/Estim lepší trasu, a v cíli pěší etapy se najednou ocitl v čele závodu.
Závodníci se rychle přezuli do vodáckého (i tento čas se počítá do závodu), a vydali se po Ohři zpět do Kadaně, což je zhruba 25kilometrová štreka. Cestou je čekala lezecká vložka. Na tu přijely oba týmy pohromadě. Lezecké cesty byly relativně obtížné a týmy navíc dorazily až za tmy. To hrálo do karet Berghausu, který má ve svém středu zkušené lezce a horolezce, zatímco členové Wengeru jsou všichni orientační běžci. Za nevylezené cesty čekal týmy dlouhý trestný okruh s broděním přes Ohři. Méně koleček vrátilo Berghaus opět do čela. Vedení si udržel až do Depa.
Po relativně krátkém patnáctikilometrovém bruslařském výjezdu do kopce a seběhu dolů týmy vyrazily na cyklistickou etapu, ze které se v době psaní tohoto článku ještě nevrátily. V čele je však stále Berghaus, následovaný Wengerem.
Již v této fázi se začíná ukazovat rozdíl mezi jednotlivými týmy. Zatímco první družstva byla na trati rychle a bez spaní, družstva vzadu začínají krást hodinku či dvě spánku. Vítěze očekávám v cíli v pátek, poslední družstva dorazí až v sobotu.
Závod můžete sledovat živě na www.adventurerace.cz/live

Wenger Adventure Race Autor: © Honza Smolík

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka