Vaše reklama

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

23.02.2010 - 20:37   |   Redakce: -jak-

Česká republika je místo, kde se líbí dospělým i dětem. Vezměte celou rodinu, vypravte se do Česka a vychutnejte si alespoň některé ze zdejších rodinných atrakcí. Nebudete litovat.

Věda nás baví
Věda a technika není v žádném případě nuda. O tom se celá rodina přesvědčí v plzeňském interaktivním muzeu Techmania science center. Uvidíte tu například, co se děje ve vzduchoprázdnu, objevíte přitažlivost magnetů a odvážní si sáhnou na 200 000 voltů. (www.techmania.cz). Spousta zábavných experimentů na vás čeká také na dalším místě, kde je věda hrou – v libereckém science centru iQpark (www.iqpark.cz).
 
Bludiště a labyrinty
Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, a dokonce ani v Evropě, vypravte se na zámek Loučeň ve středních Čechách. V zámeckém parku se totiž nachází velké labyrintárium, v němž najdete celkem deset zahradních labyrintů a bludišť (www.zamekloucen.cz). Zabloudit můžete také v Praze, a to v zrcadlovém bludišti na Petříně (http://www.prague-info.cz).
 
Cesta do pravěku
Západočeské město Plzeň a moravská města Vyškov a Ostrava. To jsou místa, kde se můžete vypravit do pravěku. Právě tady se totiž nachází Dinopark s modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Během okamžiku se tu přenesete do druhohor (http://www.dinopark.cz).
 
Auta a vlaky nejen pro kluky
Pokud máte v rodině někoho, kdo je zblázněný do aut, určitě zavítejte do mladoboleslavského Muzea Škoda Auto. Expozice vás provede více jak stoletou historií výroby automobilů značky Škoda (http://www.skoda-auto.cz). Milovníky modelů vlaků zase doslova nadchne Království železnic na pražském Smíchově (http://www.kralovstvi-zeleznic.cz).
 
Do Zoo parníkem
V metropoli si určitě nenechte ujít návštěvu zoologické zahrady. Kromě několika stovek druhů zvířat tu celou rodinu uchvátí i originální výběhy a pavilony. Rázem se tu přenesete do všech možných exotických koutů světa. V zoologické zahradě se mohou lidé také svést lanovkou a nebo třeba vylézt na rozhlednu (www.zoopraha.cz). A navíc se dá z centra Prahy do ZOO doplout parníkem (www.paroplavba.cz).
Náš tip
Do zoologické zahrady se v Česku můžete vypravit na mnoha místech. Pro bližší informace běžte na www.zoo.cz.
 
Zábava v aquaparku
Celou rodinu také nadchne návštěva některého z aquaparků. Tím nevětším v Česku, a dokonce i ve střední Evropě, je Aquapalace Praha. Děti budou nadšené z vraku pirátské lodi, a rodiče zase ze saunového světa, který je také součástí aquaparku (www.aquapalace.cz).
 
Jak se žilo dříve?
Vyrobit si hrnek, svíčku nebo třeba papír. To vše a mnoho dalšího si děti i dospělí vyzkouší v historickém centru Botanicus v Ostré (střední Čechy), kde se předvádějí lidová řemesla. Odpočinou si pak ve zdejších rozsáhlých bylinných zahradách (www.botanicus.cz). S historií a lidovými tradicemi se lákavou formou seznámíte v českých a moravských skanzenech. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se může pochlubit tím, že je nejstarším muzeem svého druhu ve střední Evropě(http://www.vmp.cz/).
 
Další tipy pro rodiny
Ve westernovém městečku Šiklův mlýn si na vlastní kůži vyzkoušíte některé z westernových disciplín, například rýžování zlata či střelbu z luku (http://www.western.cz/). Vzrušení vás ovšem čeká i v lanových centrech (např. http://www.lanovecentrum.cz a http://www.tarzanie.cz). V dětském areálu Šťastná země v blízkosti Turnova děti nadchne dřevěný hrad, trpasličí vesnička, vzduchové trampolíny a mnoho dalšího (http://www.stastnazeme.cz/). Chlapci a děvčata se zabaví i v Perníkové chaloupce. Najdete ji u Pardubic
(http://www.pernikova-chaloupka.cz). A kam ještě s rodinou vyrazit? Třeba na strašidla (např. www.muzeumstrasidel.cz).
   
Pozn:Některé z atrakcí jsou celoroční, jiné naopak ne.Pro informace o otevíracích a provozních dobách běžte na jednotlivé weby.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.93

Anketní otázka