Vaše reklama

Technologie

02.12.2009 - 13:26   |   Redakce: Dana

Násobí užitné vlastnosti, řezeno dle značek obuvi

 
 AKU
 
INTERNAL MIDSOLE SYSTEM - VLASTNÍ TECHNOLOGIE     
Systém vnitřní podrážkové vrstvy byl v AKU® vyvinut za účelem dosažení ještě většího komfortu a maximálního výkonu boty. Díky tomuto exklusivnímu systému noha v botě již nenapadá na tvrdou plochu podrážky, ale na tvárnou mezipodešev boty. IMS dynamicky kopíruje nohu a tak minimalizuje pohyb nohy uvnitř boty, čímž zamezí případnému tření a odírání nohy.
HARMONIC LASTING         
Trvalá harmonie je zaručena využitím vlastní anatomické formy, která je výsledkem mnohaletého testování a studia kineziologie lidské nohy. Systém zaručuje perfektní kontrolu polohy nohy v botě na svahu i při lezení po skalách.
ASYMMETRICAL LACING SYSTEM      
Asymetrické šněrování AKU® bot účelně snižuje tlak nadbytečného materiálu a švů na citlivá místa nohy, což známe u většiny turistických bot. AKU® upravil boty tak, aby bylo zajištěno přirozené proudění krve nártu nohy.
FLEX POWER SYSTEM        
Systém nabízí speciální řešení boty v místě jejího ohybu dochází ke zpevnění a zároveň pružnosti při chůzi vpřed i vzad.
SMART LACING SYSTEM   
Systém řešení šněrování boty s poutky z materiálu zpevněného spodní vrstvou nylonu. Systém je zárukou pevnosti a nižší hmotnosti boty.
UNDERFOOT SUPPORT SYSTEM        
Systém ještě většího zpevnění boty slibuje AKU® zavedením nové technologie výroby s použitím vysoce kvalitní výrobní formy, která zohledňuje přirozený tvar nohy a chodidla a tím zaručuje její anatomickou a dynamickou oporu. S ohledem na typ boty je zvolena buď tvrdá, střední a měkká vložka. Celistvost boty a její padnutí je zaručena na roky intenzivního užívání.
3D FLEX SYSTEM      
S ohledem na potřeby chodidla AKU® zavedlo systém trojího zpevnění - stabilita nohy, torze nohy a její flexe. Bota je zpevněna podélně a příčně.
INJECTION LASTING        
AKU® je jediným výrobcem, který využívá přímé vstřikování polyuretanu do prstové a patové části již zformované obuvi jako záruku potřebného zpevnění lepených bot.
SANIFIT   
Sanifit je speciální podšívkový materiál, vysoce savý díky polypropylenové stavbě vláken. Udržuje nohu ve stabilní teplotě a zamezuje tak vzniku zápachu a mykóz.
DYNAMIC ENERGY POINT
Nabízí dynamickou podporu nohy, zvyšující volnost ohybu v nártové oblasti boty.
 
ASOLO
 
WIDE FIT
Úprava rozšířením, která zaručuje pohodlí mužům se širokým chodidlem. Došlo k rozšíření přední části boty, aby chodidlo netrpělo, a tím se zvýšila jeho opora a maximalizovalo pohodlí při došlápnutí.
TPS
Technologie Vibram TPS - Triple Power Structure - tři tlumící válce na nejdisponovanějších místech chodidla tlumící náraz při došlápnutí. Každý z nich se skládá ze dvou vrstev polyuretanu odlišné hustoty. Na podešvi jsou snadno rozpoznatelné díky barevnému rozlišení.
Podešev Vibram TPS zvyšuje pocit pohodlí a stability a zaručuje bezpečné vedení nohy v obtížném terénu.
POWER MATIC
Technicky vyspělá podešev skládající se ze tří druhů vstřikovaného polyuretanu různé hustoty. Přední část z materiálu vysoké hustoty zajišťuje maximální stabilitu. Hmota z PU střední hustoty v oblasti paty tlumí nárazy při zvedání a došlápnutí chodidla. Dalšími tlumícími prvky jsou čtyři strategicky rozmístěné cylindry z měkčeného materiálu, které jsou pevně spojeny s vnější podešví a mezipodešví. Vnější podešev má dokonale samočistící design a perfektně se přizpůsobí každému terénu.
MICRO PULLEY SYSTEM
Zcela nový patentovaný systém kladkového šněrování. Díky použití pečlivě zvolených materiálů a perfektnímu technickému zpracování je naprosto odlišný od klasických způsobů šněrování. Skládá se ze čtyř různých materiálů (slitina zinku, mosaz, ocel a zamac). Umožňuje snadné šněrování, které se nerozváže. Díky použitým materiálům zůstává bota velmi lehkou. Každá minikladka působí samostatně, má snížené tření, díky čemuž bota lépe sedí na noze a je velmi pohodlná.
HYPER LITE
Mimořádně lehká podešev složená z opatku tepelně zpevněného strukturou TPU ve střední a zadní části. Struktura TPU se skládá ze tří různých dílců. Litá mezipodešev EVA po celé délce chodidla tlumí nárazy při došlápnutí a zvyšuje pocit pohodlí. AsoLiteFlex mezi podrážkou a mezipodešví má tři složky vyrobené z materiálů různé hustoty. První, velmi tvrdá vstřikovaná TPU s bočními stabilizátory a flexními body. Druhá, nastřikovaná ze středně hustého materiálu zabezpečuje torzní kontrolu. Třetí vrstva je z materiálu Mengol (velmi nízká hustota) v oblasti paty a tlumí nárazy došlapu. Technologie je použita u řady Agility.
ASOFLEX
Tato technologie byla představena již v roce 1981. Jedná se o vstřikovanou mezipodešev obuvi, velmi lehkou a odolnou. Svou variabilní sílou poskytuje přirozenou spojnici mezi chodidlem a podešví.
DUO ASOFLEX
Zdokonalená technologie Asoflex. Jedná se o vstřikovanou mezipodešev, skládající se ze dvou částí jejichž cílem je zvýšení pohodlí a výkonu. První část vyrobená z pevného materiálu zaručuje ochranu proti prošlápnutí, uklouznutí a vybočení chodidla. Druhá část je vyrobena z měkčího materiálu, který chrání chodidlo během chůze. Tato technologie je použita u všech modelů řady Energy, s použitím odlišných materiálů u pánských a dámských modelů.
ASOSORB
Nová technologie Asolo ASOsorb je použita při výrobě mezipodešve u nízkých modelů bot převážně řady Enduro. Na výrobu opatku byly použity dva materiály, které zaručují maximální pohlcení nárazů při došlápnutí. Optimální pevnosti v tahu je dosaženo kombinací měkkých a pevnějších prvků. Tato technologie plně respektuje rozdílnost mužského a ženského chodidla použitím různých druhů materiálu u pánských a dámských modelů, stejně tak u větších velikostí.
ASOFRAME
Technologie Asoframe dodává modelům AFS 8000, AFS Evoluzione a AFS Guida pevnost, lehkost a pohodlí. Používá jedinou litou strukturu, která spojuje mezipodešev, krytí palce a paty. Různé druhy plastů umožňují přizpůsobení pevnosti podle požadavků jednotlivých modelů. U modelu Cholatse je použita varianta Asoframe Carbon Kevlar. Váží pouhých 125 gramů. Skládá se ze dvou různých složek, které zaručují maximální torzní pevnost a odolnost. Mezipodešev z dvouvrstvého mikroporézního materiálu je spojena se dvěma polyuretanovými dílci v oblasti paty a palce.
 
HI-TEC
 
V-LITE
Kombinace inovačních materiálů a lehká konstrukce výrobků snižující jejich hmotnost bez vlivu na odolnost a pohodlí. Koncepce V-Lite sestává z pěti základních prvků: Kompaktní konstrukce - lehký svršek boty / Comfort-Tec - tvarovatelná absorpční stélka / Stabila-Flex Plus - lehká tvarovaná deska / Lisovaná hmota EVA - lehká odpružená mezipodešev / V-LITE opěrný sytém - podrážka z lehké karbonové pryže.
4:SYS
Osm různých hustot hmoty EVA u sportovní obuvi zvyšuje oporu a odpružení chodidla. V zónách s vysokým tlakem je použita měkká EVA. V oblastech, kde je vyžadována opora, je využita tvrdší EVA. V oblasti přední části chodidla a palce jsou použity materiály, které napomáhají odrazu chodidla a šetří energii. Skládá ze čtyř částí: Špička zajišťuje rozložení energie a využití propulzní síly při běhu – HI-TEC „Toe-pulsion“ / Přední část umožňuje odpružení a využití odrazové energie / Střední část zajišťuje zvýšenou oporu / Patní část umožňuje odpružení a snížení nárazů.
MDT
Speciální úprava podešve zajišťující maximální přilnavost při chůzi, Nízkoprofilová lehká podrážka obsahuje směrované výstupky zajišťující optimální přilnavost a samočistící funkci podrážky. Podrážka je vyrobena ze směsi karbonu a pryže a je flexibilní a odolná. U obuvi všech kategorií je použito minimum pryže v „nekritických“ oblastech, což redukuje hmotnost odrážky až o 15%.
DENSO 2 / DENSO 3
Dva nebo tři druhy hustoty podešve
2,5 L DOT PRINTED
Dvou a půl vrstvý materiál, kdy je systém TecProof aplikován přímo na vrchní materiál a spodní část laminace je potištěna krycí látkou. Výrobky jsou pak extrémně lehké a prodyšné.
ION MASK
Voděodolná úprava svršku boty nano technologií, kdy jde o využití povrchového napětí kapalin. Technologie funguje již na molekulární úrovni, dává povrchu boty výjmečnou schopnost odpuzovat vodu, bláto a jiné kapaliny jako např. olej. 
 
LA SPORTIVA
 
FRIXION APPROACH IBS SYSTEM
Technologie výroby podešve, kdy v její přední části je rozdílná hustota zajišťující vysokou přilnavost a tlumení nárazů až o 20 %.
LA SPORTIVA MPE
Podešev vyvinutá firmou La Sportiva vhodná pro použití maček s rychloupínákem, tlumení nárazů díky vzduchovým kanálům.
 
LOWA
 
AWP – asymetrický odklon komínu
C4 – asymetrický jazyk s odstupňovanou tuhostí
SPS – stabilizační výztuhy podešve
 
MEINDL
 
DIGAFIX 2
Umožňuje lepší fixaci obuvi zejména v patní oblasti pomocí ohebného očka z ocelového lanka.
MEMORY FOAM SYSTEM
Označení pro vyšší uživatelský komfort. U modelů této řady je jako výstelkového materiálu použita pěna s tvarovou pamětí. Působením tělesného tepla pěna změkne a vytvaruje se podle chodidla. Po vyzutí obuvi se pěna opět vrátí do původního stavu.
AIR REVOLUTION
Možnost odstranění polstrování jazyka pro zvýšení ventilace.
APS
Konstrukce jazyka pro maximální komfort a zamezení otlaků
RELAXED FIT SYSTEM (RFS)
Konstrukce umocňující pohodlí při chůzi a účinnou redukci tlaku ve špičce: úzká pata pro stabilizaci, širší prostor pro prsty, ergonomická podešev.
VARIOFIX
Nylonové výztuhy pro maximální stabilitu jinak měkkých multifunkčních bot.
 
MERRELL
 
F.I.S.T. - MERRELL TECHNOLOGIE OHYBU STÉLEK     
Trojrozměrné vstřikované stélky tvarované směrem ke spodní části chodidla. Merrell navrhl šest specifických úrovní ohybu s cílem přesně vystihnout konstrukční požadavky na jakoukoliv botu, od tuhého ohybu pro horolezce k jemnějšímu ohybu pro lehkou turistiku.
Q-FORMA
Vstřikováním tvarovaná mezipodešev se třemi oddělenými stupni pevnosti. V kombinaci s patentovanou vzduchovou podložkou systém mění ženský krok směrem k plynulejšímu, vyrovnanějšímu procesu vedoucímu k nárůstu pohodlí i stability a prodlužuje životnost obuvi.
MICROBAN
Antimikrobiální ochrana stélky, brzdí růst baktérií, plísní a hub, které způsobují zápach a skvrny.
AIR CUSHION
Mezipodešev, která absorbuje nárazy paty. Absorbce energie odpovídá až čtyřnásobku hmotnosti těla. Air Cushion tvoří výrazný patní kalich, který udržuje patu v botě ve vycentrované poloze a pomáhá stabilizovat chodidlo. Neobsahuje žádné vaky ani kapsle, které by mohly vystřelit či explodovat.
PÁSKOVÝ SYSTÉM ANACONDA
Pohodlné, podpůrné pásky jdou přes, pod a okolo nohy pro dynamický a jednoduchý trojí tah stažení. Tento systém se používá u sandálů.
   1. Pásky se stahují křižmo přes palec a přední části nohy, jdou podešví a pokračují pod klenbou ke stažení nártu. Toto upnutí zajišťuje podporu klenby a stabilitu přední části nohy.
   2. Zatáhnutím středního (vnitřního) pásku dosáhneme přesnému usazení nohy v botě.
   3. Utáhnutím spony na nártu dosáhneme toho, že noha pevně sedí na stélce a neposunuje se dopředu či zpět.
 
SCARPA
 
DUAL - INJECTION
Použitím plastů o různé hustotě je zajištěna potřebná opora tam, kde je třeba a přitom je zachována co nejnižší hmotnost.
 
TEVA
 
WRAPTOR
Patentovaný systém 360° plynulého zapínání Tevy, který současně chrání nárt a zajišťuje podporu klenby nohy. Vytváří znatelnou jednotu mezi botou a nohou, která zajišťuje stabilitu celé nohy od paty ke špičce.
WRAPTOR LITE
Odlehčená verze patentovaného upínacího systému Wraptor zabezpečuje bezpečnou chůzi s podporou chodidla bez nepříjemného zatížení.
ADAPTIVE HEEL (PŘIZPŮSOBIVÁ PATA)
Patentově chráněná upínací technologie, která spolu se systémem upínání umožňuje každému uživateli přizpůsobení patní části morfologii jeho chodidla v jakémkoliv terénu.
UNIVERZÁLNÍ UPÍNACÍ SYSTÉM
Patentovaný systém zapínání, který pomocí příčných řemínků zabezpečuje nohu přes čtyři propojené body (pásky jsou provlečeny mezipodešví). Výsledkem je otevřený sandál se sportovním zapínáním, navržený pro široké outdoorové aktivity.
SHOC PAD (PROTINÁRAZOVÉ POLŠTÁŘKY)
Speciální směs PU / EVA, uložená v mezipodešvi pod patou, rovnoměrně tlumící nárazy a dále je přenášející od paty k celému chodidlu. Tato vrácená energie v podstatě zajišťuje lepší pérování s každým odrazem.
SHOCK SOCK
Stélka použitá u vycházkové obuvi a přinášející komfort sandálů značky Teva. Ve stélce Ortholite je zakomponován Heel Shoc Pad (protinárazové polštářky v patě) pro pohlcení nárazů. Tímto vám tato stélka poskytuje tři zóny odpružení a podpory tam, kde to potřebujete. Stélka poskytuje také anti-mikrobiální ochranu.
OCHRANNÁ VÝZTUŽ TM
Patentovaná vrstvená vložka speciálně navržená pro zajištění lehké ochrany pod nohou bez omezení pružnosti.
NAPUŠTĚNÍ PROSTŘEDKEM ALF
Aplikace antimikrobiálního prostředku na mikrovlákna a velurovou useň potlačí tvorbu zápachu způsobeného bakteriemi.
VKLÁDACÍ STÉLKA ORTHOLITE
Zdravotní stélka odolává tlaku a podporuje klenbu nohy tak, aby zajistila stabilitu a pohodlí. Stélka také obsahuje antimikobiální prostředky, které brání pachům. Některé typy těchto stélek mají v sobě zakomponován prvek rubthane, který je vložen pro zvýšení tlumení nárazů.
MICROBAN ZINK
Technologie, která je přátelská k životnímu prostředí. Patentovaná zinková impregnace, aplikovaná v horní části mezipodešve, která zabraňuje rozmnožování bakterií a plísní a brání tvoření skvrn, pachů a opotřebování sandálů.
RACE-LITE
Poskytuje vynikající přilnavost a životnost jak na mokrém, tak na suchém terénu bez ohledu na váš krok. Exkluzivně navržené drážky se zakusují do rozdílných terénů, zatímco se zbavujete nánosů, které vás mohou zpomalit.
SPIDE RUBBER
Patentovaný proces vyrábí nejvšestrannější složení pryže Tevy, která je úspěšnou směsí vysoké přilnavosti a dlouhé životnosti. Pryž nezanechává šmouhy na podlaze a chová se velmi dobře na mokrém i suchém terénu.
TRACTION RUBBER
Vysoce oděru odolná pryž, s dlouhou životností, vyvinutá pro chůzi v náročném terénu. Nejlépe se hodí pro pěší turistiku, rychlý postup nebo terénní běh.
RIVER RUBBER
Přizpůsobivé neklouzavé složení pryže nejlépe vyhovuje používání ve vodě nebo okolo vody. Nabízí výbornou přilnavost na hladkém povrchu jako jsou skály, sklolaminát a raftingová pryž.
 
TREZETA
 
DRYON MOVE
Technologie odvětrání obuvi pomocí kanálů, které odvádí pot a nadbytečné teplo skrze otvory umístěné nad kotníkem. V Trezetě vyvinutý DryonMove systém, který umožňuje nohám dýchat v průběhu chůze. Je založen na použití 3dimenzionální tkaniny v oblasti nártu a kotníku, tak aby byla zabezpečena ventilace vzduchu dovnitř boty a odvádění přebytečného tepla ven. Čím více chodíte, tím více vaše boty dýchají. Čím více chodíte, tím více zůstávají vaše nohy suché a udržují si stálou teplotu.
 
Systém je založen na 3 důležitých prvcích, které jsou součástí boty:
a)    100%-ně nepromokavá membrána, která je nalaminovaná přímo na svršek boty
b)    3-dimenzionální tkanina, která je umístěna jako vložka do boty v oblasti nártu a kotníku
c)     Průduch zabezpečující odvod teplého a vlhkého vzduch směrem ven z boty a naopak,
přívod atmosférického vzduchu do boty
 
Celý systém pracuje na tomto principu:
Při našlápnutí nohou na vložku boty (při kroku a zatížení boty) se deformuje třídimenzionální tkanina ve vložce takovým způsobem, že v celém nitru boty vznikne tlak, který se uvolňuje jediným možným směrem a to přes další část 3dimenzionální tkaniny k nártu a kotníku. V momentě odlehčení vložky se 3dimenzionální tkanina postupně dostává do původní polohy a tím vzniká v celé botě podtlak. Jediná možnost vyrovnání tlaku je v nasátí atmosférického vzduchu přes průduch. Tímto koloběhem je zabezpečeno kompletní průběžné odvětrávání boty v průběhu chůze. Při celém tomto systému je zabezpečená 100% nepromokavost boty tím, že na celý svršek je nalaminovaná 100% nepromokavá membrána.
ERGOSHELL
Systém vyvinutý Trezetou je revoluční podpůrný systém vytvořený pro outdoorovou obuv, který drží a jemně obepíná patu, která je namáhána a vystavena neustálému tlaku. Oproti tradiční outdoorové obuvi, která používá na upevnění boty klasické dírkování pro tkaničky, tento systém pracuje s doplňkovým háčkovým uchycením, které zlepšuje stabilitu na noze. Nohu lépe uchycuje a tím zabraňuje jejímu opotřebování při dlouhé chůzi.
Úchyt je vyroben z různě tlustých plastů, které podporují uchycení boty, zabezpečují nejvyšší pohodlí a přirozený pohyb nohy při chůzi.
Větší pohodlí: Noha v botě je pevně uchycena a nemůže docházet k nežádoucím pohybům nohy uvnitř boty. Tím, že bota sedí na noze pevněji a pohodlněji , minimalizuje možnost pádů a nebezpečí vyvrtnutí kotníku. Díky okamžitému pocitu pohodlí se chůze stává lehčí v jakémkoli terénu.
Lepší výkon:Celý tlak, který vzniká v průběhu chůze, je efektivně odváděn z boty na zem a tím se zvyšuje pocit pohodlí. Garantujeme lepší ohebnost boty v průběhu chůze a proto se noha může při pohybu přirozeně ohýbat.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.96

Anketní otázka