Vaše reklama

STŘEDNÍ AMERIKA, KARIBIK

09.01.2010 - 23:03   |   Redakce: Dana Jakoubková
1. Dominikánská republika – MTB od pobřeží k pobřeží
Hornatý terén Dominikánské republiky a dlouhé nezpevněné cesty jsou odyseou pro „tlusté gumy“. Dvanáct dní budete potřebovat na 450 km, čtyři horská sedla nejvyššího karibského pohoří Cordillera Central, třtinové a tabákové plantáže. Pojedete od Cabarete na atlantickém pobřeží do Las Salinas na karibské straně, pod třítisícovkou Pico Duarte a okrajem národního parku Armando Bermúdes. Smýt prach z cest můžete vrhnutím se do moře nebo při raftingu na nejdelší řece ostrova – Yaque del Norte.
Ideální čas: 12 dní
Sezóna: březen
Obtížnost: namáhavé
Info: www.caribbeanbiketours.com, www.dominicanrepublic.com
 
2. Kostarika – na koních pobřežím Pacifiku
Zelený prales, růžové pláže, oranžoví papoušci, modré nebe – takový je treking po pustých plážích kostarického pacifického pobřeží v sedle koně v oblasti Guanacaste – pláž Negra.
Ideální čas: 6 dní
Sezóna: listopad–srpen
Obtížnost: bez obtíží
Info: www.horseback-riding-tour.com, http://costa-rica-guide.com
 
3. Mexiko – kajak a raft na Río Copalita, Yuviaga a Zimatan
Řeky Copalita, Yuviaga a Zimantan jsou zelené řeky deroucí se horskou džunglí státu Oaxaca k oceánu (obtížnost WW IV). Sledovat život na březích asi nestihnete, ale vodopád El Chorro (Okap) určitě nepřehlédnete. Pádlování zpěněnými vlnami v koridoru husté zelené džungle vám jistě zvýší tlak. Zřídit základní tábor se doporučuje na karibském pobřeží blízko městečka La Crucecita (klasifikace úrovně nočního života NŽ V).
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: říjen–listopad
Obtížnost: namáhavé
Info: www.aguaazul.com, oaxaca-travel.com
 
4. Mexiko – Conquerors Route na horském kole
Na trase španělských dobyvatelů 16. století po stopách Aztéku projedete 320 kilometrů přes poušť a hory, přes džungli a po pobřežních stezkách a polních cestách. Každý den strávíte v sedle zhruba šest hodin. Z periférie města Puebla se přesunete do pohoří Sierra Madre a do údolí pod Pico de Orizaba a poté na pobřeží. Nocovat můžete ve stanu, po cestě potkáte i haciendy z 18. století, nebo lze využít turistické lodge.
Kdy jet: listopad–červen
Ideální čas:14 dní
Obtížnost: mírná
Informace:
 
5. Belize – mořský kajak a šnorchlování, korálová bariéra
Pobřeží Belize nabízí pádlování mezi mangrovovými porosty, šnorchlování a potápění na korálové bariéře. Můžete se vydat na pár dní na nafukovacích kajacích po potoce South Stann (WW I–II) do Cockcomb Jaguar Preserv nebo pěšky na průzkum zatím neodkrytých mayských ruin.
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: březen
Obtížnost: lehké
Info: www.belize.com, www.belizekayaking.com
 
6. Panama – Ostrovy San Blas na kajaku
Desetidenní výlet k Cayos Holandes představuje pádlování 6O až 80 mil podél pobřeží nejméně obydlených karibských ostrovů, kempování na čistých plážích a setkávání s indiány Kuna Yala, které proslavily výšivky molas. Pro zpestření se můžete vydat na průzkum džungle plné orchidejí. Zlatý hřebem bude neobydlený ostrov Esnatupile a pak klidné pádlování přes devět mil široké dva mořské kanály.
Kdy jet: prosinec, leden
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: lehké
Informace:
 
7. Trinidad a Tobago – Multisportovní Karibik
Pobřeží Trinidadu je tak divoké jako jeho kultura calypso. Některou z ospalých bárek pohupujících se v horkém slunci na vlnách se doplavíte na některou z dosud nedotknutých pláží. Nebo můžete prozkoumat to nejlepší z obou ostrovů: na horském kole nebo pěšky se vydejte skrze hustý prales doprovázeni vřískotem opic nebo přes úrodnou vysočinu. Na mořském kajaku budete pádlovat pod baldachýnem korun bambusu, se šnorchlem se ponoříte mezi mořské želvy a zelené mořské úhoře. Spletitý jeskynní systém vás zavede k obrovským koloniím netopýrů.
Kdy jet: únor, duben, červen, listopad
Obtížnost: mírná
Ideální čas: 9 dní
Informace:
 
8. Belize – Z paluby lodi
Na pronajatém člunu se vydejte z Belize City podél nádherného karibského pobřeží a určitě si s sebou vezměte výbavu pro šnorchlování. Až vás voda omrzí, vydejte se na břeh, kde hnízdí mořské želvy nebo pěšky na noční safari proti proudu řeky Sitte. Prozkoumejte osadu Garifuna, neopomeňte mayské jeskyně a historické vykopávky.Určitě stojí za to, pronajmout si mořský kajak s průhledným dnem, protože nedaleko pobřeží můžete prozkoumat druhou největší korálovou bariéru na světě.
Kdy jet: celoročně
Ideální čas: 8 dní
Obtížnost: lehké
Informace:
http://www.belizekayaking.com/rental.html
http://www.worldwidirectory.com/Central.America/Belize/Recreation/Outdoors/
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka