Vaše reklama

Správné nasazení (nahození)

02.12.2009 - 14:14   |   Redakce: Redakce

Řeknete, že to přeci není problém, prostě batoh vezmu a dám si ho na záda, ale co když ten batoh má 30 kilo? V takovém případě může jít už o ohrožení vašeho života či poblíž stojících.

V mnoha případech jde také o životnost batohu samotného, neboť velké množství lidí prvně chytne batoh za ramenní popruh a pak nahodí. Umíte si představit jaká zátěž je v takovém případě vyvinuta na švy byť jen při průměrné váze 15 kilo? A kdopak asi popruhy střídá, aby nedocházelo k destrukci jen jedné strany? Správně – poutko na batohu neslouží jen k přenášení břemene sundaného, ale také k jeho nejideálnějšímu nasazení a sejmutí.
 
  1. Menší, lehčí batoh chytneme levou rukou za poutko na nošení, pravou ruku prostrčíme pod ramenní popruh a nasadíme na záda. Levou rukou pak operaci dokončíme. V praxi tvoří sekvence jeden pohybový celek.
  2. Těžší batoh chytneme levou rukou za poutko, pravou prostrčíme pod ramenní popruh a podložíme dno batohu, pak obloukem nasadíme s levou rukou nad hlavou a operaci dokončíme. V praxi tvoří sekvence jeden pohybový celek.
  1. Těžký batoh zvedneme oběma rukama na pokrčenou pravou nohu či jiné vyvýšené místo (nechytáme za popruhy). Pravou ruku vsuneme pod ramenní popruh a chytneme batoh za dno. Levá ruka chytí poutko na nošení a spojenou silou obou rukou nasadíme batoh na záda. Operaci dokončíme.
 
Ve všech uvedených případech se jedná o praváka. Sejmutí batohu probíhá obdobně jen v opačném pořadí.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka