Vaše reklama

Správa KRNAP otevřela obnovený dům v centru Vrchlabí

13.06.2010 - 23:10   |   Redakce: čtk
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) ve Vrchlabí na Trutnovsku otevřela 11. června repliku poloroubeného domu s hrázděným štítem. Původní objekt stojící v sousedství trojice historických domů na náměstí Míru byl zdemolován v roce 1957. Obnovený dům bude složit Krkonošskému muzeu.
"První patro domu využijeme pro depozitáře, v dolní části vznikl veřejnosti přístupný depozitář. Dům nabízí také zázemí muzejním konzervátorům," uvedl mluvčí KRNAPu Drahný.
Obnova domu se uskutečnila díky projektu Via Fabrilis - cesta řemeslných tradic, který je zaměřený na rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území. Součástí projektu byla také rekonstrukce jednoho ze tří historických domků na vrchlabském náměstí Míru, ve kterém správa parku vloni umístila expozici tradičních řemesel nazvanou Z tvorby krkonošského lidu. Lidé mohou obdivovat například pro region typické podmalby na skle, dřevořezby či betlémy. Projekt připravila Správa KRNAP společně s Muzeem keramiky v polském Boleslavci, celkem instituce na projekt získaly zhruba 15 milionů korun.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka