Vaše reklama

Rakousko - top lokality pro bikery

28.08.2016 - 17:05   |   Redakce: Vanda Malinovská

Zugspitze/Tyrolsko Autor: © Austria.info

Zažijte pocit absolutní svobody při zdolávání rekordních výšek v sedle kola! Rakouské babí léto se svými shovívavými teplotami přímo vybízí k jedinečným zážitkům v 19 mountainbikových oblastech s perfektním terénem pro horská kola.
 
 
 

Tyrolsko

Bikeři v Tyrolsku zažijí jedinečný pocit svobody na trasách v osamělých výšinách hor - například ve vysokých polohách mezi pohořími Wetterstein a Karwendel a v idylické horské krajině kolem Seefeldu a Leutasche. Tyrolskem vede přes 5.000 kilometrů stezek pro horská kola, právě zde se nacházejí střediska, určená milovníkům horských kol: Kitzbühelské Alpy, Nauders - Reschenpass, Ötztal, Serfaus / Fiss / Ladis, Silvretta / Paznaun, Stubaital / Wipptal a v neposlední řadě oblast kolem hory Zugspitze, zvaná Zugspitz Arena.

Z Bavorska do Tyrolska vede také Mozartova cyklostezka (Mozartradweg), která propojuje nejkrásnější jezerní krajiny v Salcbursku, Tyrolsku a Bavorsku.

Údolím probíhá cyklotrasa Via Bavarica Tyrolensis, po které se lze vydat na gurmánskou pouť od tyrolských knedlíků k bílým klobásám v Mnichově, nebo naopak. Evropská cyklotrasa, dlouhá 220 km, vede z Mnichova půvabnou krajinou alpského předhůří v údolí řeky Isar, podél jezera Tegernsee až do srdce Alp.

Mountainbike v Tyrolsku

Vorarlbersko

Milovníci horských kol mohou využít devět tras pro horské cyklisty v divoké a romantické přírodě Kleinwalsertalu. Jedním z nejkrásnějších krajů pro horskou cyklistiku ve Vorarlbersku je Montafon, právem nazývaný rájem bikerů. Ze základního tábora Schruns - Tschagguns Aktivního parku Montafon, největšího sportovního parku ve Vorarlbersku, se bikeři mohou vydat do samého nitra montafonských velehor. 860 km tras všech stupňů obtížnosti se proplétá montafonským údolím a vede do vysokých nadmořských výšek na horské hřebeny Rätikonu, Silvretty a Verwallu. Cyklostezka Montafonem je večer osvětlená, takže je možné se i po setmění vydat na výlet napříč oblastí Gaschurn - Partenen. V posledních letech bylo ve Vorarlbersku nově zřízeno a jednotně označeno na 1.500 kilometrů tras pro horská kola.

www.vorarlberg.travel/de/mountainbike

Korutany

nabízejí bikerům mnoho adrenalinových zážitků. Trasy o délce 912 km překonávají celkem 20.000 výškových metrů. Vyznavači jízdy na horském kole, kteří chtějí poznat nejkrásnější terény v Korutanech během jediného pobytu, by určitě neměli vynechat trasu Alpe-Adria-Bike (z Maria Pfarr do Bibione, 6 etap, okolo 7.000 výškových metrů) nebo Region Nockbike (1.000 km vyznačených a zajištěných MTB tras). Pro bikery hledající nové zážitky je určen sedmikilometrový sjezd důlní štolou.

Do závratných výšek se dostanete třeba v Národním parku Vysoké Taury, méně náročné trasy vedou v jihokorutanskou oblastí Klopeiner See. Také Přírodní aréna Korutany a její kouzelné oblasti Gailtal, Gitschtal, Lesachtal, Weissensee a Nassfeld-Hermagor-Pressegger See jsou rajskou zahradou pro milovníky cyklistiky. Pro bikery je připraveno 31 tras různých stupňů obtížnosti, které jsou součástí 800 km dlouhé sítě cyklostezek pro horská kola. Ojedinělé zážitky čekají v Korutanech na milovníky jízdy na horském kole. Kromě jiného tu mají možnost projet na kole sedm kilometrů dlouhou bývalou důlní štolou www.stollenbiken.at. Odměnou za tento výkon jim bude pohled do 30 metrů vysoké podzemní síně.

www.kaernten.at/Mountainbiketouren

touren.kaernten.at

Salcbursko

Dobře značené horské cyklistické trasy vedou v Salcbursku přes horské pastviny, soutěskami až na nejvyšší vrcholy. K těm nejatraktivnějším patří „Big-5-Bike Challenge“ mezi Saalbachem Hinterglemm a Leogangen a „Nine Knights-Trail“ ve Wildkögel-Areně v Neukirchenu. K nejoblíbenějším několikadenním trasám patří „Dachstein-Runde“ a „Watzmann-Hochkönig-Runde“ s více než 11.000 m.n.m. a trasa „Lungau Extrem“. Většina tras je zavedena v GPS systémech a může být tak ideálně naplánovaná. Salcburské bike hotely mají své nabídky upravené po potřeby cyklistů.

Bikeparky BikePark Leogang, Bike-Circus Saalbach-Hinterglemm, Bike Park Wildkogel, Rad & Bike Pinzgau a trasy na Kitzsteinhornu v regionu Zell am See-Kaprun si pro bikery připravily rozsáhlou nabídku tras všech stupňů obtížnosti.

www.salzburgerland.com/bike

Horní Rakousko

Kdo má rád zvláště strmé terény, vhodné pro downhill, ten se vydá do hornorakoluského Hinterstoderu, který má mezi extrémními bikery vynikající pověst. Bikeři vybavení navigací GPS i bez ní, organizovaní i jednotlivci, ti všichni najdou trasy všech délek a obtížností a profesionální zázemí v oblasti Solné komory.

www.oberoesterreich.at/cz/mountainbiky

Dolní Rakousko

nabízí terény pro mountainbikery, především v oblastI Waldviertelu. 150 km dlouhá stezka pro horská kola "Granittrail Waldviertel" vede z Gmündu do Persenbeugu. Skutečným rájem pro mountainbikery je v Dolním Rakousku svět hor Mostviertelu. Mají zde na výběr ze 68 tras - od snadných přes středně obtížné až po ty skutečně náročné. V Göstlingu/Ybbs je možné kombinovat horskou cyklistiku s raftingem na blízké řece Salza.

Zcela jedinečný zážitek zprostředkuje milovníkům horských kol alpská stezka, vedoucí Dolním Rakouskem a Štýrskem. Na ní mohou bikeři poznávat vysokohorskou krajinu postupně ve 27 etapách.

www.waldviertel.at

www.mostviertel.info

www.wieneralpen.at

Zugspitze/Tyrolsko Autor: © Austria.info

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.77

Anketní otázka