Vaše reklama

Příroda ve městě - konference Naše příroda

17.11.2017 - 13:13   |   Redakce: Vendula Pávková

Autor: © Naše příroda

Již za 14 dní se v olomouckém hotelu Clarion uskuteční 3. ročník konference Naše příroda, věnovaný tématu Příroda ve městě. Spolek Naše příroda z.s. připravil ve spolupráci s panem Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody pestrý program, který zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Akce se koná pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a pana Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje, za finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o. a Olomouckého kraje.
„Zajedeme do přírody“, říkáme často, když chceme někam ven z města. A přitom si vůbec neuvědomujeme paradoxnost tohoto tvrzení. Neexistují dva oddělené světy – město a příroda. I ve městech je příroda, a často jí není málo. V parcích, na zahradách, ve zpustlých továrních areálech, v městských rybníčcích a vodních tocích… Leccos s námi žije dokonce i pod jednou střechou. Někdy jsou to sousedství nežádoucí, většinou však neškodná a mnohdy obohacující. Co vše můžeme ve městech (a jiných větších obcích) vidět? Jak se chovat, aby naše soužití bylo oboustranně bezproblémové? O tom bude letošní konference Naší přírody 28. listopadu v Olomouci.
Přestože je tohle setkání primárně učeno pro odborníky ze státních institucí, akademické půdy a neziskových organizací, přihlásit se mohou všichni se zájmem o téma! Výstupy z konference budou po akci dále prezentovány a šířeny formou online videí.
Více informací o akci a programové náplni naleznete na
 
Ukázkové číslo časopisu Naše příroda si prohlédněte zde

Autor: © Naše příroda

Autor: © Naše příroda

Autor: © Naše příroda

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka