Vaše reklama

OSN hledá fotografie do nové publikace

04.02.2016 - 18:53   |   Redakce: Petra Roubíčková/MŽP ČR
Výzvu fotografům vyhlásil Program OSN pro životní prostředí. Do své publikace o životním prostředí hledá vhodné ilustrační fotografie. Snímky mají odrážet provázanost ekonomiky, společnosti a životního prostředí v evropském regionu. Autoři vybraných fotografií budou v publikaci řádně kreditováni, výběr je však bez nároku na finanční odměnu. Přihlašování fotografií trvá do 1. března 2016.

Mezi témata, která by měly fotografie pozitivně nebo negativně ilustrovat, patří například zelená města, kvalita ovzduší, obnovitelná energie a ohrožení změnou klimatu. Všechny musí být pořízené v Evropě. Vybrané fotografie může UNEP použít také ve svých dalších publikovaných materiálech. Do výběru se hlásí přímo autoři fotografií, a to starší 18 let.

UNEP (United Nations Environment Programme) je mezinárodní organizace pro záležitosti životního prostředí. ČR je od svého vzniku jejím aktivním členem. UNEP vždy s odstupem několika let vydává publikaci hodnotící stav světového životního prostředí, tzv. Global Environment Outlook (odtud zkratka GEO) - Globální výhled životního prostředí. První vyšla v roce 1997 a poslední GEO-5 před 4 lety.
 
Připravovaná GEO-6 se očekává v roce 2018. Během její přípravy probíhá analýza různých opatření a revize dat o životním prostředí. Tohoto procesu se účastní stovky odborníků z celého světa, včetně zástupců z České republiky. Kromě hlavní celosvětové publikace jsou vydávány i dílčí tematické a regionální zprávy. Během letošního roku se dokončují práce na regionálních zprávách tak, aby mohly být představeny v květnu 2016 na mezinárodní konferenci životního prostředí UNEA-2. Právě do regionální zprávy o panevropském životním prostředí se nyní hledají nejvhodnější ilustrační fotografie.
 
Výzvu organizuje a publikaci vydává UNEP (Program OSN pro životní prostředí). Podrobné informace a přihlášku naleznete na webových stránkách UNEP http://www.unep.org/ v anglickém jazyce . Vybrané fotografie se stanou součástí Zprávy o životním prostředí širšího evropského regionu, která bude slavnostně zveřejněna na ministerské konferenci procesu Životní prostředí pro Evropu v červnu 2016.

S případnými dotazy se obracejte na Filipa Vrlíka (E-mail: filip.vrlik@mzp.cz) z odboru mezinárodních vztahů MŽP.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.81

Anketní otázka