Vaše reklama

Největší tyrolské jezero Achensee v zimě

04.01.2020 - 12:25   |   Redakce: redakce

Achensee Autor: © Achensee Tourismus

Běh na lyžích, lyžování, wellness, aquapark... U Achensee si zábavu vybere každý. 
 
Největší tyrolské jezero má délku 10 kilometrů. Od Mnichova je to k němu 125 km na jih, od Innsbrucku 50 km severovýchodním směrem. Návštěvníci zde mohou provozovat 50 různých druhů sportu sahajících od náročných dobrodružství v horách až po romantické sáňkování, snowtubing, zimní jízdu na koni, snowkiting a poklidné procházky zasněženou zimní krajinou.
Běžkaři
Okolí Achensee je protkané dokonale upravenými běžeckými trasami o délce 213,5 kilometrů. Na zahřátí je vhodná tříkilometrová panoramatická trasa s 85 výškovými metry, která spojuje Maurach a Pertisau. Pro trénované běžkaře se zase hodí 18 kilometrů dlouhá trasa Guffertloipe na severní straně Achensee. Vede z Achenkirch do zapadlého místečka Steinberg am Rofan, které je místními nazýváno nejkrásnějším koncem světa.
Sněžnice a sjezdovky
Lyžaři mohou navštívit areál Christlum v Achenkirchu, který nabízí 27 kilometrů sjezdovek. Dalších 26 kilometrů si mohou návštěvníci užít v sousedních střediscích. Sjezdovky jsou krásně přehledné a jako stvořené pro požitkářské lyžaře nebo rodiče a prarodiče s dětmi a vnoučaty.
Pokud krajinu raději prozkoumáváte bez lyží na nohou, má pro vás Achensee v nabídce více než 150 km upravených stezek. K těm nejoblíbenějším patří údolí přírodního parku Karwendel. Achensee je navíc ráj pro milovníky túr na sněžnicích. Mimo upravených stezek vedou četné trasy nedotčeným hlubokým sněhem v pohoří Karwendel a Rofan.
Relaxace
Když si po záplavě čerstvého vzduchu budete chtít odpočinout, doporučujeme vám proceduru s tyrolským kamenným olejem v jednom z mnoha wellness hotelů. Relaxaci si můžete užít také v novém areálu Atoll Achensee, který představuje vydařenou symbiózu mezi aquaparkem s příjemně teplou vodou a zimní pohádkou. Návštěvníci si mohou užívat na 6.500 m2 wellness plochy s panoramatickým výhledem.
Více informací: www.achensee.com

Achensee Autor: © Achensee Tourismus

Achensee Autor: © Achensee Tourismus

Achensee Autor: © Achensee Tourismus

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.95

Anketní otázka