Vaše reklama

Nejpohádkovější hrad České republiky - celostátní anketa

14.05.2010 - 00:37   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Dana Jakoubková

Národní památkový ústav vyhlašuje pro rok 2010 již čtvrtý ročník ankety O nejpohádkovější hrad či zámek České republiky. Nově je do ankety zahrnuta také  malířská soutěž pro děti.
Již po čtvrté otvírá Národní památkový ústav internetové hlasování O nejpohádkovější hrad či zámek. Datum ukončení hlasování je stanoveno na pondělí 31. 5. 2010 ve 12 hod.. Hlasy budou znovu ověřeny a definitivní výsledky zveřejněny na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz . Nejpohádkovější hrad či zámek stane se opět na rok majitelem symbolické putovní ceny – „pohádkového střevíčku“.
Odkaz na hlasování online zde. Podpořte i Vy jeden z  hradů nebo zámků!!
Pohádky však patří především dětem, a proto i o nejpohádkovějším hradě či zámku v Čechách a na Moravě mohou letos spolurozhodovat děti. K výše zmíněné anketě Národní památkový ústav vyhlašuje rovněž malířskou soutěž O nejpohádkovější hrad či zámek pro děti do 14 let, která potrvá stejně jako anketa internetová do 31. 5. 2010. Každý obrázek zaslaný na adresu ústředního pracoviště Národního památkového ústavu do tohoto data bude současně započítán jako 10 hlasů do ankety O nejpohádkovější hrad či zámek.
Pravidla soutěže:
1. Každý obrázek (maximálně do formátu A3) je současně 10 hlasy pro namalovaný hrad či zámek, proto musí na zadní straně obsahovat:jméno a příjmení malíře, jeho věk, adresu, kontakt a jméno památky, kterou namaloval.
2. Obrázek musí být do 31. 5. 2010 odeslán, nebo osobně doručen na adresu:
Tiskový referát
Národní památkový ústav – ústřední pracoviště
Valdštejnské nám. 3
Praha 1 – Malá Strana
118 01
3.Vítězné obrázky vybere komise složená z pedagogů, výtvarníků a pracovníků Národního památkového ústavu, a to ve věkových kategoriích:
a) do 6 let
b) od 6 do 10 let
c) od 10 do 14 let
Na slavnostním letním vyhlášení výsledků bude nejen oznámen vítězný hrad, nebo zámek, ale také nejlepší malíři v jednotlivých věkových kategoriích, kteří dostanou celoroční vstupenku na všechny památky ve správě Národního památkového ústavu pro sebe a svou rodinu.

Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka