Vaše reklama

Mirakulum otevírá Vodní svět

23.07.2015 - 14:00   |   Redakce: Lucie Čunderlíková
Zlatým hřebem letošní sezony v milovickém parku Mirakulum je bezesporu netrpělivě očekávaná atrakce - Vodní svět. Slavností otevření proběhne 25. července v 11:00. Na návštěvníky čeká výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní vodní komplex.
 
 
Základem Vodního světa je systém potoků, potůčků, korytje a vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou.
 
Na realizaci Vodního světa pracoval tým kolem Parku Mirakulum a společnosti TR Antoš s.r.o. přes dva roky. I to potvrzuje náročnost celé stavby, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu. Oáza už funguje ve zkušebním provozu a s nadšením si ji stihly užít tisíce dětí.
 
Na slavnostní otevření naváže odpolední živý program. Ten bude tvořit vystoupení kouzelníka a tanečníka Radka Bakaláře, zpívání s Myš a Maš či oblíbené tancování se psy s Vandou Gregorovou. Pro děti bude dále připraveno malování na obličej nebo tetování. Další informace a aktuální program jsou k dispozici na www.mirakulum.cz nebo na Facebooku.
 
Vodní svět tvoří unikátní sytém potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou. Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká - to je pro děti neomezená studnice podnětů, inspirace a možnost poznání sledovat vodu v její rozmanitosti. Proto vše, co se bude točit, regulovat nebo stříkat, bude pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály, prototypy…
 
Postupně přibude také rozměrná pergola, která poskytne stín i v horkých dnech. Třeba pro děti, které si oblíbí nové, velké pískoviště ve Vodním světě. Pro rodiče v parku vzniklo příjemné posezení.
 
Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí cca 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého jsme použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahující 300 tun.
 
Realizace byla opravdu velmi náročná. Do zóny jsme vložili naše nejlepší nápady i dovednosti. Proto věříme, že se Vodní svět stane pro mnohé hlavním magnetem Mirakula,“ říká Jiří Antoš, majitel a provozovatel parku. A zdůrazňuje, že do Vodního světa se neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.
 
Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít dále třeba v lese, který je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků natrefíte na novou, úchvatnou piknikovou louku. Ještě v létě přibudou obří kolotoč, horolezecká pyramida nebo lanové cesty s vyšší dávkou adrenalinu.
 
Park Miarkulum nabízí celodenní zábavu nejen pro děti bez rozdílu věku, ale i jejich rodiče či prarodiče. Vedle živého programu v amfiteátru se návštěvníci mohou těšit na skákání na trampolínách, houpání na obřích houpačkách, průzkum podzemí či bloudění v labyrintu.
 
Pokud by to někomu stále přišlo málo, pak možná zapůsobí další lákadlo v podobě historické parní lokomotivy, která propojuje Mirakulum s milovickým Tankodromem. Na své si tedy přijdou i páni kluci. V letošní sezóně bude v parku otevřena také 1. etapa nového lesního hřiště či nové lanové centrum. Tým Parku Mirakulum také rozšířil možnosti občerstvení, zázemí a na návštěvníky čeká i nápaditá expozice třídění a recyklace odpadu.
 
Park Mirakulum
Topolová 629
289 24 Milovice (střední Čechy)
GPS: 50°14’17.365″N, 14°51’36.189″E (přesná lokace je Topolová 629, Milovice, Nymburk)
 
Provozní doba
Červenec, srpen – každý den 10.00–18.00 (v případě zájmu až do 19.00)
Září, říjen – úterý–neděle 10.00–18.00
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.84

Anketní otázka