Vaše reklama

KOŠTY na vinařských stezkách

12.05.2010 - 00:05   |   Redakce: dj

Autor: © Nadace Partnerství

Moravské vinařské stezky, které mají už více než tisíc kilometrů, změnily cykloturistickou a vinařskou mapu jižní Moravy. Letošní cyklojízda je jubilejní, desátá, a uskuteční se od 21. do 23. května. Povede z centra Kyjovského Slovácka mezi poli a vinicemi napříč podoblastí, kterou křižuje pět vinařských stezek, zdobí harmonická krajina a jiskrné víno.
Sobotní program jízdy obohatí návštěva otevřených sklepů v Blatnici a oslava 10 let trvání Moravských vinařských stezek. V oficiálním pelotonu, který během tří dnů projede téměř 150 kilometrů, je stále ještě deset míst, která čekají právě na vás. Prvních deset z vás, kteří se na třídenní cyklojízdu přihlásí, se tak stane součástí oficiálního pelotonu. Všichni ostatní se k cyklistické oslavě mohou na trase kdykoliv přidat nebo v sobotu 22. května zavítat do Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde od 16.00 proběhnou hlavní oslavy – těšit se můžete na deset kilometrů se známým velocipedistou Jožkou Zimovčákem, návštěvu deseti vinných sklepů a deseti přípitků vinařským stezkám. Pokud se chcete zúčastnit slavnostní cyklojízdy, kontaktujte koordinátora Moravských vinařských stezek Jendu Grombíře (jan.grombir@nap.cz, tel. 606 162 167).
Košty na vinařských stezkách
Co by to bylo za vinařskou obec, kdyby v ní místní neuspořádali košt! Ještě než letos vyjedete na vinařské stezky, můžete navštívit místní nebo regionální výstavy vín v obcích po celé Jižní Moravě. Právě zde se nabízí jedinečná možnost ochutnat moderními technologiemi zvládnutá a současně tradiční selská vína. Zažijte atmosféru místních koštů a zvolte svého šampiona výstavy! Přehled letošních koštů si můžete stáhnout zde: Košty 2010
Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy
Dopřejte sobě a svým blízkým neocenitelného rádce i společníka pro výlety na jižní Moravě. Publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy vás zavede do nejzajímavějších vinařských lokalit a nabídne návštěvu vyhlášených vinných sklepů a vinařských akcí. Autentické zážitky, zápisy z kronik a vinařský folklór doplňuje jedinečná fotodokumentace sklepních uliček, sklepů a jejich interiérů. I v zimě pod peřinou si tak můžete vychutnat atmosféru vinařské tradice a naplánovat cíle výletů na další sezónu. Více informací o průvodci a možnosti objednání se dozvíte zde.
Průvodce po Moravské vinné stezce
Cykloprůvodce po Moravské vinné stezce vás provede po vinařské magistrále směrem ze Znojma do Uherského Hradiště. Vydejte se krajem památek a vína, projeďte 300 kilometrů sady a vinicemi jižní Moravy, vychutnejte produkty práce a pohostinnost místních lidí. Trasa Moravské vinné stezky vás přivede po klidných cestách k nejzajímavějším vinařským lokalitám kraje.
Cykloprůvodce byl vydán v rámci projektu spolufinancovaného Dispozičním fondem. V tištěné podobě je možné ho získat na akcích pořádaných Nadací Partnerství. V elektronické podobě je k dispozici zde. 
Kalendář akcí Nadace Partnerství Jaro 2010
K dostání je v tištěné podobě v jihomoravských infocentrech, ale můžete si ho stáhnout i zde
Nadace je nejvýznamnější českou organizací podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky. Během 19 let své existence podpořili formou nadačních příspěvků ve výši 228 miliónů korun už na 2 568 projektů nevládních neziskových organizací, škol, obecních úřadů i jednotlivců. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku tvoří součást asociace Environmental Partnership for Sustainable Development

Autor: © Nadace Partnerství

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.88

Anketní otázka