Vaše reklama

Komu slouží cyklostezky?

13.07.2010 - 03:38   |   Čtenář: Adin Vyhlídka, čtenář ekolistu.cz

Autor: © Adin Vyhlídka

Síť cyklotras v údolí řeky Bečvy je už teď jedna z nejhustších v Olomouckém kraji. Stejnojmenná cyklostezka by navíc v budoucnu měla na Přerovsku propojit desítky obcí a stát se jednou z nejdelších tuzemských značených tras. Skutečnost je ovšem poněkud jiná.
Speciálně úseky od Přerova do Lipníku nad Bečvou nejsou patřičně označeny a co je mnohem horší, běžně na těchto úsecích jezdí motorová vozidla, myslím tím osobní automobily, motocykly a zemědělské stroje.          
Pokud to s „cyklostezkou Bečva“ myslí páni starostové s přerovským primátorem Lajtochem vážně, měli by naprosto jasně a zřetelně označit každý úsek této asfaltové trasy, zajistit pravidelné kontroly a trestat řidiče, kteří nerespektují dopravní značení.
Přerovský primátor Lajtoch tuto asfaltku slavnostně otevíral před čtyřmi lety za asistence kabelové televize Přerov jako „cyklostezku“, přesto nebyla do dnešní doby řádně označená a prakticky zůstala bezprizorním, zaasfaltovaným břehem Bečvy k libovolnému používání i motorovým vozidlům.
V poslední době projevily zvýšený zájem všechny obce a města, jejichž územím tato trasa prochází, o využití dotace na podporu a úpravy cyklistických tras. Zatím ovšem žádný pokrok není znatelný, spíš narůstá na březích Bečvy provoz motorových vozidel. Těšíme se na nápravu, skutečnou nápravu, nikoliv na neustálé řečnění o nějaké cyklo-utopii.

Autor: © Adin Vyhlídka

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka