Vaše reklama

JIŽNÍ AMERIKA

09.01.2010 - 22:58   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © ecuadoradventure.ec

 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. Argentina – Treking v srdci Patagonie
Patagonská divočina, to jsou hluboké zelené lesy, briliantově zářící ledovce, červeně žhnoucí usínající skalní jehly, ledové řeky, srázné kaňony a obrovští kondoři. Vesnice El Chaltén, ležící blízko věže Fitzroy (3375 m) je vhodným startovním bodem. Denně ujdete kolem 10 km po úpatí patagonské ledové čepice k jezeru Argentino, hlubokému přes 200 metrů a k jezeru Viedma, kde se za dramatického hřmotu „telí“ (odlamují) ledovce do průzračně modré vody. Jako bonus si můžete přidat týden v chilském národním parku Torres del Paine (jeleni, lamy guanako, pumy).
 
+ s hrnkem horkého čaje a foťákem v ruce v pět ráno čekání na růžovou záři Fitzroy
otevření stanu do odporného patagonského deště
 
Doporučení: V tomto odlehlém kraji buďte opatrní, přivolání pomoci je na dlouhé lokty – záchranáři ani vrtulníky zde neoperují.
Ideální čas: 14 + 7 dní
Sezóna: listopad
Obtížnost: namáhavé
Info: www.planetmountain.com, www.patagonia-argentina.com
 
2. Argentina a Chile – Skialpinismus v Andách
Výstupy na sopečné kužele hor a lyžování na jižní polokouli. V Čile zkuste vystoupit na Volcán Villarrica (3106 m) a podívejte se na vřící lávu do kráteru. V Argentině zkuste Volcán Lanín (4129 m) a Volcán Domuyo (5148 m). Po sjezdu se naložte do některého z četných horkých pramenů.
Kdy jet: červen–říjen
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: náročné
Info
 
3. Top
Chile, Brazílie, Bolívie, Peru, Ekvádor – Žhavá místa Jižní Ameriky
Máte-li dost času, udělejte si okružní mozaiku, která zahrnuje poušť Atacama, prosolené Měsíční údolí a gejzíry v Andách, kolonie plameňáků na laguně Chaxa, Pantanal – největší mokřiny Jižní Ameriky, jezero Titicaca, kaňon Colca, vysokohorské Cuzco, nejrozlehlejší tropickou rezervaci Manu, trek k Machu Picchu a Quito – trh Otavalo. Plameňáci, obrovští mravenečníci, jaguáři, kondoři, lamy, jeleni, papoušci, opičky tamaríni, tapíři…
Kdy jet: duben
Ideální čas: 25 dní
Obtížnost: mírná
Info:
 
 
4. Chile – mořský kajak a turistika v oblasti Lago General Carrera
Na kajaku a pěšky mezi ledovci a skalními věžemi centrální Patagonie. Od druhého největšího jezera Jižní Ameriky – General Carrera budete putovat mezi průzračnými modrými vodami, z jezera do jezera (5x), pozorovat „telení“ ledovců a padající laviny. Můžete vystoupit na 548 metrů vysokou žulovou zeď, z níž je báječný rozhled na Patagonian Ice Cup a zaledněný vrchol přes 4000 metrů vysokého San Valentín.
Ideální čas: 10 dní
Sezóna: únor–březen, prosinec
Obtížnost: lehké
Info: www.exchile.com, www.visit-chile.org -
 
5. Ekvádor – rafting na Rio Quijos a Jatunactu
Řeky Quijos a Jatunactu jsou přítoky Amazonky. Jejich obtížnost je na stupni WW IV. Studené vlny, horké prameny, chlazené pivo a táboření vytváří typickou vodáckou atmosféru s kulisou tropického pralesa i se všemi zvuky. Ideálním doplněním raftingu je treking pod zasněžené vulkány do sedla Papallacta a výše, nebo vyjížďky na koni tropickou džunglí.
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: listopad–prosinec
Obtížnost: lehké
Info: www.riosecuador.com
 
6. Brazílie – pozorování delfínů
Pokud chcete nahlédnout do života delfínů hlouběji než v zoo, pak se můžete vydat se skupinou brazilských vědců na výzkumnou základnu v Cananéia Estuary, kde je veřejnosti umožněno pozorovat chování populace delfínů jak v oceánu, tak v řece.
Ideální čas: 10 dní
S kým: www.earthwatch.org
Sezóna: červenec–září
Obtížnost: lehké
Info: www.earthwatch.org
 
7. Peru – Divoká řeka Apurímac
Nejprve musíte prostoupit bujně zarostlými západními svahy Cordillera Vilcabamba včetně výstupu na téměř 2000 metrů vysoké ruiny jednoho z nejpozoruhodnějších měst Inků – Choquequirau. Pak si můžete vychutnat divokost řeky Lower Apurímac obtížnosti WW IV––V, jejíž okolí zpestřují kormoráni, opice, papoušci a bezpočet vodopádů.
Kdy jet: říjen
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: velmi náročné
Info
http://www.io.com/~jmc12/perurafting.html
 
8. Guyana – Pozorování divokých zvířat
V Guyanské vysočině se budete pohybovat v savanách a džungli, kde můžete pozorovat exotické ptactvo nebo stopovat jaguára. Z kajaku pak můžete sledovat vydry nebo černé kajmany. Noc strávená u hrany vodopádu Kaieteur padajícího do hloubky 250 metrů bude patřit k nezapomenutelným.
Kdy jet: duben, srpen, listopad
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: lehké
Info
http://www.kaieteurpark.gov.gy/
 
9. Uruguay – Pobřeží Rocha
Uruquay je země zvlněných pamp a dlouhatánských pláží. Na světě je těžké najít pláž tak opuštěnou, že můžete být týdny v osamění. V Uruguay ale není jenom jedna. Ani když si najmete kreolské koně a pojedete dlouho, nepotkáte turistu. To spíše zevlující kapybaru – největšího hlodavce na zemi. Je to ideální místo, když se chcete opravdu „zašít“.
Kdy jet: březen, duben, říjen–prosinec
Ideální čas: 5 dní
Obtížnost: lehké
Info
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka