Vaše reklama

Hudba na kole - Concentus Moraviae

13.06.2017 - 12:19   |   Redakce: Dana Jakoubková
Již tuto sobotu festival Concentus Moraviae nabídne netradiční programový den jako stvořený pro výlet s rodinou či partou přátel. Hudbymilovní cyklisté všech generací budou moci 17. června usednout do sedel a vyrazit krásnou krajinou mezi Mikulovem, Lednicí, Valticemi a rakouským Poysdorfem, aby v krajích bohatých vínem i hudebními tradicemi zažili kombinaci nádherné přírody, lidské tvořivosti, lahodného vína i živé hudby mnoha žánrů.
Na patnácti zastávkách bude znít lidová hudba, jazz všech historických období, klasická hudba, ale také gospely a spirituály, středověké písně, šanson, hudba pro marimbu či crossoverová verze echtovního vídeňského šramlu. Múzičtí cyklisté tak mohou volit dle svého hudebního vkusu, atraktivnosti koncertní destinace a jejího okolí nebo podle počtu kilometrů, na který si troufnou v sedle svých bicyklů. K dispozici bude letos také shuttle bus, všechna hudební vystoupení jsou zdarma a probíhají od 10 do 17 hod.
Hudba na kole si získává stále větší a větší přízeň našich diváků a těší nás, že můžeme poskytnout krásný zážitek z hudby i těm, kteří mají do koncertních síní obvykle dost daleko,” říká manažerka festivalu Jitka Míková. „Propojení lidí, krajiny a hudby je v tomto kraji stálým a zcela přirozeným jevem, hudba a zpěv tu vždy zněly na zámku i v podzámčí, v noblesních sálech, v kostelích, na návsích i ve vinohradech a projekt Hudba na kole na tuto dávnou tradici přirozeně navazuje” doplňuje manažerka projektu Zdenka Kachlová.
Patnáct zastávek letošní Hudby na kole najdou zájemci v Mikulově, Sedlci, Hlohovci, Lednici a Valticích, Podivíně a v dolnorakouském Weinviertelu: Schrattenbergu, Herrnbaumgartenu a Poysdorfu. Bude možné také použít autobus a pořadatelé slibují i další překvapení.
Festival Concentus Moraviae zve během celého měsíce června na setkání s krásnou hudbou v unikátních prostorách hradů, zámků a dalších historických sálech. Příslovečně vycizelovaná dramaturgie festivalu, kterou má letos pod kuratelou Václav Luks, zakladatel barokního orchestru Collegium 1704 a vokálního ansámblu Collegium Vocale 1704, je tentokrát zaměřená zejména na krásu lidského hlasu. Program obohatí neopakovatelnými zážitky v podání našich špičkových umělců i renomovaných zahraničních hostů kulturní život v bezmála dvaceti místech Moravy a Vysočiny, od Mikulova přes Boskovice, Třebíč, Tišnov či Náměšť nad Oslavou po Valtice, Kyjov či Slavkov u Brna.
Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae probíhá v termínu 3.–29. června 2017. Více informací k programu i prodeji vstupenek je k dispozici na webu festivalu nebo jeho facebooku
 
Místa hudebních zastávek a program:
 
VALTICE
ZÁMEK – DVŮR U KONÍREN
zahájení Dixieland
Nut Jazz Five
CHÂTEAU VALTICE, VINNÉ SKLEPY VALTICE – VINAŘSKÁ STODOLA
Jazz:
Vilém Spilka Quartet
19:30–22:00 hod.: After party s Hudbou na kole

KOLONÁDA NA REISTNĚ
Klasická hudba pro marimbu:
Martin Opršál

MIKULOV
HORNÍ SYNAGOGA, Husova 7
Klasická hudba:
ZUŠ Mikulov
GALERIE KONVENT, Vrchlického 3
Tradiční jazz:
Vitazz

SEDLEC
SEDLECKÁ VÍNA, Areál vinařství Bluegrass
Popojedem

HLOHOVEC
USEDLOST POD VINOHRADY, Na kopci 537
Lidová hudba:
Kolík
LEDNICE
ZÁMEK – JÍZDÁRNA
Klasická hudba:
Piu Presso Quartet
LÁZEŇSKÁ KOLONÁDA
Gospely & spirituály:
Brno Gospel Choir
TŘI GRÁCIE
Klavírista Zdeněk Král a nová hudební krev  
Koncerty: 10:00 - 17:00 
žáci ZUŠ Rudolfa Firkušného Napajedla, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno, ZUŠ Moravský Krumlov
PODIVÍN
JANŮVHRAD
Středověkádba:
Weytora
SCHRATTENBERG
SCHAUMÜHLE,Schafzeile23
Lidová hudba:
Weinviertler Fiatamusi (žesťové kvarteto)
HERRNBAUMGARTEN
WEINGUT UMSCHAID, Hauptstrasse 49
Vídeňské písničky & crossover:
Trio Lepschi
POYSDORF
EISENHUTHAUS, Oberer Markt 10
Šanson:
La Viennaise Brigitte & Roland Guggenbichler
VINO VERSUM, Brünnerstrasse 9
Lidová hudba: Klaret
WEINGUT GENIESSERHOF HAIMER
Körnergasse 14
Jazz:
Markus Gaudriot Trio
 
Kompletní informace jsou k dispozici na www.hudbanakole.cz.
 
Pořadatel: Festival Concentus Moraviae
Spolupořadatel: Nadace Partnerství a Verein Jazzverkstatt Poysdorf
Za podpory: Jihomoravský kraj, Kultur Niederösterreich, Rakouské kulturní fórum, agentura CzechTourism Partneři: jednotlivá města, obce a další partneři z obou regionů
 
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.73

Anketní otázka