Vaše reklama

Huangshan - nejkrásnější hory Číny

24.11.2010 - 20:01   |   Redakce: -jak-

Autor: © Arne Hückelheim, Wikimedia Commons

Huangshan (Žluté hory), známé jako „nejkrásnější hory Číny“, byly velebeny a vychvalovány v umění a literatuře během podstatné části čínské historie. Dnes stejným způsobem fascinují návštěvníky, básníky, malíře a fotografy, kteří na své pouti přijdou na toto místo, proslulé svou velkolepou scenérií, kterou tvoří žulové štíty a skály vynořující se z moře mračna.
 
 
Mount Huangshan se nachází v jižní provincii Anhui a pokrývá plochu 250 kilometrů čtverečních, z čehož 154 kilometrů čtverečních jsou scénické atrakce. Krajinu charakterizují „čtyři divy“ – impozantní štíty, velkolepé skály, nezvykle tvarované borovice a moře mraků.
Mount Huangshan se pyšní 72 štíty s výškou více než 1000 metrů nad mořem, z nichž majestátně vystupují tři hlavní vrcholy. Jsou úchvatné, ale i nebezpečně kolmé. Útesy, kamenné lesy, sloupy a bloky a kameny ve tvaru vejce tvoří jedinečnou žulovou geomorfologickou scenérii.
Borovice na hoře jsou vysoké a mají fascinující tvary. Slavná „borovice vítající hosty“ (Yingke, stará 1500 let) a „borovice vyprovázející hosty“ se staly symboly věrnosti, houževnatosti a pohostinnosti. Více než 200 dní v roce bývá v Huangshanu mlhavých a mračných. Výpary se srážejí a vytvářejí moře mraků. Jak mraky zahalí horu, máte pocit, že jste v pohádkové zemi. Huangshan má více než 400 slavných scénických atrakcí, z nichž 140 bylo otevřeno pro turisty. V roce 1990 se Žluté hory dostaly na seznam Světového kulturního i přírodního dědictví UNESCO.
 
Související článek: Miluj mě k smrti

Autor: © Arne Hückelheim, Wikimedia Commons

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.84

Anketní otázka