Vaše reklama

Horský vůdce - Česká asociace horských vůdců

09.04.2011 - 00:18   |   Redakce: d
Činnost horského vůdce = organizování a provádění jednotlivců nebo skupin v horském a vysokohorském prostředí, včetně ledovců, při skalním lezení a horolezectví, na zajištěných cestách, umělých lezeckých stěnách, při skialpinistických túrách, vedení a organizování vysokohorských expedic, včetně zajišťování bezpečnosti. V rámci živnosti je možno uskutečňovat činnost informační, poskytování poradenských služeb při výrobě lezecké, horolezecké, skialpinistické a obdobné výzbroje a výstroje, včetně půjčování takové výzbroje a výstroje.
 

ČAHV 

 

Česká asociace horských vůdců  (ČAHV, Czech mountain guide association CMGA) národní asociace
Zastupuje zájmy, provádí výcvik a hodnocení horských vůdců ve všech formách lezení, alpinismu a skialpinismu. ČAHV je tedy jediným národním nositelem licence IFMGA.
Horští vůdci s licencí IFMGA jsou zkušení profesionálové s nejlepší kvalifikací pro vedení lidí v horách. Jejich výcvik a hodnocení trvá mnoho let a schopnosti, které během té doby získají, jsou výjimečné. ČAHV stanovuje profesionální standardy pro služby nabízené členy asociace. Podporuje bezpečnost, dobré kvalitní provedení a zábavu při lezení, a alpinismu a skialpnismu.
ČAHV je členem Mezinárodní federace asociací horských vůdců, kterou známe pod zkratkami : IFMGA anglicky, UIAGM francouzsky, nebo IVBV německy, což je útvar, který koordinuje standardy jako jsou vzdělávání , kodexy, právní úpravy a legislativu a vzájemné uznávání 26 národních asociací horských vůdců.
 
Český horský vůdce je horský vůdce s mezinárodní kvalifikací a znalostmi a dovednostmi pro vedení skupin a jednotlivců ve všech nejnáročnějších horských, skalních a skialpinistických oblastech světa.
 
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka