Vaše reklama

Gran Canaria - tipy na nejhezčí místa na ostrově

07.09.2018 - 13:15   |   Redakce: Dana Jakoubková

Pobřeží u Caldar Autor: © Dana Jakoubková

Gran Canarii najdete mezi ostrovy Fuerteventura a Tenerife, v části Atlantiku známé jako Makaronésie (Kanáry, Madeira, Salvajes, Azory a Kapverdy). Nejbližší bod na africkém pobřeží leží přibližně 210 kilometrů, zatímco Cadiz, nejbližší přístav na evropském kontinentu, leží 1250 km daleko. Klima i turistická infrastruktura pro pěší turistiku a cykloturistiku jsou tu výborné. Popisy tras pro vícedenní putování pro vás připravujeme. Níže zatím najdete místa , která při putování nesmíte minout. Oproti jižní části ostrova jsou tato barevnější, čerstvější a zábavnější.

Cestování na vlastní pěst po ostrově Gran Canaria je snadné. Systém veřejné dopravy je dobře organizovaný a ekonomický. Do významných turistických míst po celém ostrově jezdí pravidelné autobusy (vlaky zde neexistují). Je to lepší varianta, než pronájem aut. Na internetu sice najdete zajímavé ceny, ale ve skutečnosti jste například nuceni převzít auto s plnou nádrží, ale vrátit byste ho měli s prázdnou, což je skoro nemožné. Také si budete muset připlatit pojištění, které může posunou cenu pronájmu na dvojnásobek. Tedy s tím počítejte.

Las Palmas de Gran Canaria  

Největší město a hlavní město ostrova Gran Canaria. Neměli byste vynechat nejstarší, historické části města jako Vegueta a slavnou obchodní ulici Triana, projít se podél nejdelší pláže Playa de Las Canteras, zeleným a klidným Parque Doramas či nasát nádhernou atmosféru v průběhu ročního karnevalu v Parque Santa Catalina. Vynechat určitě nesmíte
úžasnou botanickou zahradu Jardín Canario, ani nedaleký kráter Caldera de Bandama.

Arucas  

Slavné město vyrábí nejlepší rum "Arehucas". Zkuste i lahodné likéry během ochutnávky v Rum Factory, nahlédněte do kostela Iglesia de San Juan Bautista, který se tyčí nad městem, zastavte se v Goblin v Parque Municipal a nevynechejte velkolepý panoramatický výhled na severní Gran Canarii z vrcholu Montaña de Arucas. Na zpáteční cestě si prohlédněte úžasnou kolekci tropických rostlin v Jardín de la Marquesa a fascinující Fobos - "hračku větru", kterou budete míjet na jednom z kruhových objezdů. V této oblasti je hojně navštěvované město minerální vody Firgas a prehispánská jeskyně v Moya, ale i nejzelenější oblast na ostrově – Valleseco a městečko Teror známé pro krásné kanárské balkony.

Galdar

Historické město, město králů. Prohlédněte si pozůstatky starých časů na Plaza de Santiago, přejděte na La Guancha a El Agujero dozvědět se něco o metodách stavby domů nejstarších obyvatel ostrova, a na jejich pohřební zvyky. Umělecké zaměřené turisty zaujmou barevné „obrazy“ Guanches v Cueva Pintada - jediné na celém souostroví. Minout byste neměli jeskyně v Cenobio de Valeron ani kříže vyryté ve stěnách Cueva de Las Cruces. Zdejší vyhlášenou lahůdkou je pak slavný sýr ze Santa María de Guia.  

Agaete  

V malebném městečku na severozápadě ostrova Gran Canaria si udělejte procházku úzkými uličkami mezi bílými domy a nádhernými kostely, zejména do Ermita de Nuestra Seňora de las Nieves, kde je uchováván triptych vlámského umělce Joos von Cleve ze XVI. Století. Pak se vydejte do Puerto de las Nieves podívat se na symbol města El Dedo de Dios. Romantiky potěší návštěva pitoreskního městečka San Nicolás de Tolentino a "skutečný západ slunce". Odtud je také blízko do nejkrásnějšího borového lesa na ostrově – Pinar de Tamadaba.

Santa Lucía de Tirajana

Malebná obec se nachází v horských částech ostrova Gran Canaria, asi 680 metrů nad mořem. Nad obcí upoutá váš pohled kostel Iglesia de Santa Lucía. Něco o historii a tradicích původních obyvatel Guančů se dozvíte v Museo Castillo de la Fortaleza.            Zdejší atrakcí je Barranco de Tirajana a legendární hora Ansite i vodní nádrže Presa de la Sorrueda, obklopené krásným palmovým hájem. Podívejte se také do hlubin z vyhlídky Mirador el Guriete. Chystáte-li se do centra ostrova, nenechte si ujít okouzlující vesnice San Bartolomé de Tirajana a Ayacata a nejvyšší vrchol na ostrově Gran Canaria – Pico de las Nieves, slavný skalní monolit – Roque Nublo a sousední Roque Fraile a La Rana. Nakonec sjeďte v v mnoha vyhlídkových serpetinách na jih do okouzlující vesnice Fataga.

Artenara

V nejvýše položené vesnici na ostrově Gran Canaria můžete vidět Casas Cuevas – jeskynní obydlí stále obývané místními obyvateli, skalní kapli Virgen de la Cuevita, příjemné kostel Iglesia de San Matias  a také budete mít nádherný výhled z Mirador de Unamuno na jedné z horských tras. Vynechat nesmíte Roque Bentayga – skalní útvar v přesném centru ostrova, projděte si nejzachovalejší lesní oblast Tamadaba a Tirma a podívejte se na kráteru Pinos Caldera de Galdar.

Pobřeží u Caldar Autor: © Dana Jakoubková

Botanická zahrada Autor: © Dana Jakoubková

Katedrála v Las Palmas Autor: © Dana Jakoubková

Výhled k Agaete Autor: © Dana Jakoubková

Aguimes Autor: © Dana Jakoubková

Roque Nublo Autor: © Dana Jakoubková

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka