Vaše reklama

Festival turistiky - Nejhezčí stezky ostrova Grand Canaria

22.08.2018 - 03:24   |   Redakce: Dana Jakoubková
"Mini kontinent" – tak je tento kanárský ostrov také popisován. Neuvěřitelná krajinná rozmanitost a mikroklima jej dělají doslova výjimečným. Přesto mnoho turistů zcela promarní příležitost ponořit se do jeho krásného nitra; lelkovat na pláži je přece tak báječné...
 
Přírodní podmínky ostrova Gran Canaria byly vždy nevyčerpatelným zdrojem blaha pro místní obyvatelstvo. První z mnoha šťastných chvil je si při pěkném počasí na pláži vychutnat vše, co dělá život příjemným a klidným. Ale to rozhodně není vše, co se nabízí. Vyzkoušet něco nového se ale vydávají jen ti osvícenější. Jako každý rok mohou využít třeba Festivalu turistiky a nechat se doslova protáhnout těmi nejhezčími stezkami biosférické rezervace UNESCO.
El Gran Canaria Walking Festival pořádá Sdružení pro ubytování na venkově – Gran Canaria Natural s podporou Patronato de Turismo de Gran Canaria, Promotur a španělského Ministerstva pro cestovní ruch. To napovídá, že kromě přírodních krás čekají účastníky na trasách i vesnické penziony, staré kamenné domy, gastronomie horských hospůdek a kultura kanárského venkova vůbec. Vybrat si můžete od procházek, přes denní túry až po pětidenní akci. Každou túru vede místní průvodce a zúčastnit se může každý turista starší 16 let včetně hendikepovaných.
Pokud se zdržujete na ostrově v druhé půlce září nebo ještě nemáte dovolenou naplánovanou, tento ojedinělý festival stojí za zvážení. My z redakce rozhodně jedeme.
 
Podrobnosti, trasy a přihlášení (i v AJ) : http://www.grancanariawalkingfestival.es
Další info:
Video k festivalu:
 
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.9

Anketní otázka