Vaše reklama

EVROPA ZÁPADNÍ

09.01.2010 - 22:56   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © All Parc

 
 
 
 
 
 
 
1. Itálie – MTB napříč italskou holínkou (Puglie, Kalabrie…)
Náročných 50 km denně na kole stačí na tuto odyseu „východ–západ“ z Bari do Lamezia Terme. Zvlněným terénem Puglie, Basilicaty, Campanie a Calabrie, čili regionů tak krásných jako Toskánsko a pobřeží Amalfi, a to vše bez masy turistů. Na trase si prohlédnete vápencové skalní příbytky, jeskynní město Matera (světové dědictví UNESCO), řecké, románské a byzantské ruiny a mnoho dalších archeologických lokalit. Perlou bude divočina národního parku Polino a prozkoumávání poloostrova Cilento u Tyrrhenského moře.
 
+ 16kilometrový sjezd k Citadelle del Capo
žhavý jazyk z neodolatelné chuti na místní feferonky a pepř
 
Ideální čas: 12 dní
Sezóna: červen
Obtížnost: namáhavé
Info: www.ciclismoclassico.com, www.bicyclingworld.com
 
2. Itálie – Liparské ostrovy pádlování
Ve sluncem zalitém Liparském nebo také Aeolském souostroví je seskupeno sedm vulkanických ostrovů tvořící jakousi ostruhu Sicílie. Odlehlé a zastrčené zátoky jsou ideální k objetí na kajaku, pro potápění i šnorchlování. V San Calogeru se nachází nejstarší léčivý pramen Sředomoří, vynechat nesmíte ani aktivní sopky, především noční erupce na Stromboli.
Kdy jet: červenec
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: mírná
Info
 
3. Řecko – Mořský kajak a turistika, Kréta
Divoké jižní pobřeží Kréty je pro mořský kajaking perfektní. Ráno vezmete sluneční lázeň v některé z pevností shlížejících na Středozemní moře, pak budete pádlovat skrz jeskyně Gaudiesque, zastavíte se na bílé pláži Kourtalioko, kde ústí kaňon s průzračnou sladkou vodou, projdete si soutěsku Samarii a projdete se po pláži s černým pískem.
Ideální čas: 9 dní
Sezóna: květen – říjen
Obtížnost: lehké
Info: www.explorecrete.com, www.nwpassage.com
 
4. Francie – Od Mont Blanku k moři (Přímořské Alpy)
Severojižní traverz francouzských Alp představuje více než 120 kilometrů dálkové turistické trasy GR5 od Mont Blanku do Côte d’Azur. Dva týdny stačí, abyste prošli Vanoise a národní park Mercantour a přes 2700 metrů vysoká horská sedla, nocovali na útulných horských chatách a zastavili se v podhorských osadách.
Ideální čas: 2 týdny
Sezóna: červen–září
Obtížnost: namáhavé
Info: www.parc-mercantour.com, www.grfive.com
 
5. Skotsko – Highlands od pobřeží k pobřeží na MTB (Cainrgorm a Grampian mountains, Corrieyairack Pass)
Devět dní a 365 kilometrů vás čeká, pojedete-li na kole mimo cesty z Loch Hourn na západním pobřeží do Montrose na východě Skotska. Kolem 50 km denně po honáckých stezkách a lesních pěšinách, po úpatí pohoří Cairngorm a Grampian, spousta výjezdů a fantastických sjezdů a nakonec přes řeku Dee před jejím ústím do Severního moře.
 
+ bujarý život místních lokálů
náročný výšlap 764 metrů na Corrieyairack Pass
 
Ideální čas: 9 dní
Sezóna: červen – srpen
Obtížnost: namáhavé
Info: www.destination-scotland.com, www.cairngormmountain.com
 
6. Švýcarsko – Na horském kole
Stejně jako pro turisty i pro bikery je region kolem Ženevského jezera, údolí řeky Rhony a výhledy na Matterhorn a Mont Blanc uchvacující. Bombastické jsou sjezdy v serpentinách z Grimsel a Furka pass, ujít si nemůžete nechat výhled z Eggishornu na nejrozlehlejší alpský ledovec Aletsch.
Kdy jet: srpen
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: velmi náročné
Info:
http://switzerland.isyours.com/e/guide/zentral_schweiz/furka.html
 
7. Portugalsko – Pádlování po řece Douro
Severoportugalská úrodná krajina vinic nabízí romantické říční putování kombinované s turistikou po sluncem zalitých terasových kopcích. Řeka Douro putuje ze strmých španělských hor údolím, kde se již 400 let vyrábí portské víno, aby se dříve než skončí svoji pouť v Atlantiku protáhla borovicovými a eukalyptovými lesy pobřežní nížiny.
Kdy jet: červen, září
Ideální čas: 11 dní
Obtížnost: lehké
Info:
http://www.rutabaga.com/page.asp?pgid=355
 
8. Velká Británie – Trek podél Hadriánovy zdi
Tento dálkový trek magickou vysočinou sleduje klikatou trasu Hadriánovy zdi, 110 kilometrů podél hranice Skotska, spojujíce dvě pobřeží. Trasa začíná v Boenws-on-Solway, kde se zeď setkává s mořem na západním pobřeží a prochází krajinou, která se po 2000 let téměř nezměnila: hluboké lesy, údolíčka jako dlaň, vřesem porostlé slatiny.
Kdy jet: červenec
Ideální čas: 14 dní
Obtížnost: mírná
Info
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.85

Anketní otázka