Vaše reklama

EVROPA VÝCHODNÍ A STŘ. VÝCHOD

09.01.2010 - 22:57   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © seakayak.hr

 
 
 
 
 
 
 
1. Turecko – treking na Lycian Way (jižní pobřeží)
Ve stopách Alexandra Velikého – to je skoro 500 kilometrů v objetí Středozemního moře. Trasa začíná na západě ve Fethiye a směřuje na východ do Antalye. Tato část jižního pobřeží Turecka je scénicky nejatraktivnější: budete procházet pod rozeklanými útesy, sestoupíte do rybářských vesniček a prohlédnete si archeologické vykopávky, vykoupete se v moři. Kvůli výstupu na 2543 metrů vysoký Uludağ proniknete do vnitrozemí, pak se opět vrátíte na písečné pláže.
 
+ ztracené město Patara, místo s jedním z nejstarších chrámů zasvěcených Apolonovi (postaven před více než 3000 lety)
nutnost zvyknout si na jiné vnímání času
 
Ideální čas: 15 dní
Sezóna: duben, květen, září
Obtížnost: lehké
Info: www.lycianway.com, www.walkingworld.com
 
2. Chorvatsko – pádlování – jezera, řeky a moře
 
Řeky Mrežnica, Zrmanja a Krupa tečou z hustých lesů skrz kaňony, kde tucty vodopádů spadají z hran vápencových skal. Kouzelná panenská krajina, kde vládne zelená barva vodě i břehům.
Ideální čas: 10 dní
Sezóna: červen – září:
Obtížnost: bez obtíží
Info: www.riverfree.hr, www.aquaestil.hr
 
3. Chorvatsko – Na horském kole Istrií
Slunečný jadranský poloostrov je po bikové stránce panenským územím. Místní olivy, fíky a mandle vám poskytnou „palivo“ pro celodenní vyjížďky především vinicemi kolem Motovum a západním pobřežím se stopami historie. Kempů zde není málo, ale nocleh na rodinné farmě je tradiční tečkou za náročným dnem.
Kdy jet: červen až srpen
Ideální čas: 8 dní
Obtížnost: náročné
Info:
http://www.istra.hr/
 
4. Slovinsko/Rakousko – z Vídně na kole přes Julské Alpy do Benátek
Dálková trasa představuje kombinaci rozmanité krajiny nížin a vinic, přes hradbu Karavanek a Julských Alp k Jadranu (Terst) a dále podél pobřeží až do Benátek. Cestou se můžete zastavit v soutěskách s vodopády, prohlédnout si krasové jeskyně Slovinska a samozřejmě se koupat v moři.
Ideální čas: 10 dní
Sezóna: květen – září
Obtížnost: lehké
 
5. Slovensko – Přechod Vysokých Tater
Vysoké Tatry jsou ve světě považovány za nejméně poskvrněné evropské hory. Vysokohorská trasa po Tatranské magistrále od chaty k chatě s výstupem na Gerlach je zahraničními horáky považována za lepší tip pro dovolenou než kterákoli v Alpách. Obzvláštní pozornost se v zahraničí věnuje věkovité Téryho chatě a specifické atmosféře na tatranských chatách vůbec.
Ideální čas: 9 dní
Sezóna: červen – září
Obtížnost: lehké
Info: www.horysk.sk, www.tatry.cz -
 
6. Gruzie – Treking na Kavkazu
Treking centrálním Kavkazem je srdeční záležitostí: masivní žulové vrcholy, vodopády a ledovce nejméně turisticky dotčené oblasti. Nastartujte v Mount Chauki (3780 m) a posouvejte se nějakých 15–20 kilometrů denně podle řeky Chanchakhi a pak nahoru do některého z horských sedel lemující téměř pětitisícový Kazbek. Úžasné jsou návštěvy horských osad z devatenáctého století, ale stejně tak může být bezpečnější, je zdaleka obejít.
Kdy jet: srpen
Ideální čas: 15 dní
Obtížnost: náročné
Info:
http://www.peakware.com/peaks.html?pk=2124
 
7. Rumunsko – Putování venkovem
Přírodní krásy Transylvánie a pohoří Caliman jsou nesporné. Národní park Piatra Craiului, Bran Castle, zelený region Bukoviny, kde jsou v údolích rozesety malované kláštěry, to a mnoho dalších zajímavostí udržuje romantiku putování starodávným světem Rumunska.
Kdy jet: červen až září
Ideální čas: 14 dní
Obtížnost: mírná
Info
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.87

Anketní otázka