Vaše reklama

Dětské boty do přírody nekupujte v asijské tržnici

05.04.2010 - 00:01   |   Redakce: Jana Kodysová, Tomáš Zdechovský
Třetina prvňáčků přichází do školy s vadami, které souvisí s nesprávným obouváním, pouze tři procenta dětí předškolního a školního věku nosí délkově odpovídající obuv a další studie prokazují, že nošení nezávadné obuvi v dětství prodlužuje život diabetikům až o dvacet let. Toto je pouze zlomek argumentů, kterými se europoslankyně a lékařka Zuzana Roithová snaží přesvědčit rodiče, aby kupovali boty otestované jako zdravotně nezávadné.
 
Asijské boty prokazatelně devastují nožičky českých dětí
„Více jak polovina bot koupených u nás pochází z Asie a nesplňuje ani základní ortopedické a hygienické požadavky. Výrobců zdravotně nezávadné obuvi je jako šafránu a levnému východnímu zboží nemohou cenově konkurovat. Pro rodiče jsou zkrátka drazí," vysvětluje začarovaný kruh celého problému europoslankyně Zuzana Roithová. Jediným řešením je podle ní přijetí unijní směrnice, která by stanovila jednotné standardy pro dětskou obuv v celé Evropě.
Příprava a přijetí směrnice se však prozatím nesetkala v Evropské unii s dostatečnou podporou, a tak prozatím se svým záměrem a s riziky nošení závadné obuvi seznamuje Zuzana Roithová veřejnost a rodiče prostřednictvím internetových stránek www.budulinek.eu.
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.82

Anketní otázka