Vaše reklama

Bílé Karpaty se přiblíží turistům

04.08.2010 - 00:01   |   Redakce: eurozpravy

Autor: © czechtourism.cz

Zlínská Centrála cestovního ruchu Východní Moravy spustila na webu další virtuální produkt, který tentokrát zjednoduší plánování výletů a dovolené návštěvníkům Bílých Karpat. Agentuře Mediafax to sdělila ředitelka centrály Dana Daňová.
Návštěvníci se přímo z titulní strany www.vychodni-morava.cz přes odkaz Léto v Bílých Karpatech dostanou na rozcestník nabízející seznam akcí, tras a dalších servisních informací vztahujících se právě k Bílým Karpatům – jedinečné chráněné krajinné oblasti na moravsko-slovenském pomezí.
"V minulosti jsme virtuální produkty připravili již dva – nejprve loni na jaře Živé Luhačovice a poté v zimě Lyžování na Východní Moravě. Měly výborný ohlas, proto nyní přinášíme další novinku. Princip zůstává stejný – shrnout pro turisty co nejvíce potřebných informací na jedno místo. Najdou tu tedy nejen tipy na výlety různé délky a finanční náročnosti, pěší túry, cyklistické trasy či zajímavé cíle, ale i informace o doplňkových službách, možnostech ubytování, naučných stezkách a v neposlední řadě kalendář akcí ze širokého okolí," vysvětlila Daňová. Produkt navíc odhaluje Bílé Karpaty jako celek, proto jsou návštěvníci upozorněni i na atraktivní cíle na slovenské straně.
Součástí virtuálního produktu, který vznikl za významné podpory tamních podnikatelů v cestovním ruchu, je i elektronická podoba propagačního materiálu s tipy na půldenní až třídenní výlety s dětmi po Bílých Karpatech. Ten Centrála vydala na jaře pro školy, jsou však využitelné i pro menší skupiny výletníků či jednotlivce, kteří nechtějí sáhnout hluboko do kapsy, případně pro vedoucí letních táborů. S ohledem na omezené finanční možnosti škol při pořádání výletů jsou totiž programy připraveny co nejúsporněji.
Vedle toho připravila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy pro propagaci Bílých Karpat také Cyklistickou a turistickou mapu Bílé Karpaty. První dvoutisícový náklad byl během jara obratem rozebrán, v současné době se proto chystá dotisk v počtu 20 tisíc kusů. Do začátku prázdnin by mapa měla být opět k dostání v turistických informačních centrech. Mapa je doplněna přehledem zajímavých cílů a dvanácti tipů na různě náročné cyklovýlety včetně profilu trasy.

Autor: © czechtourism.cz

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89

Anketní otázka