Vaše reklama

Beskydy s kočárkem, o holi nebo na vozíku

28.04.2010 - 00:01   |   Redakce: -kaj-

Vodopády Satina Autor: © severni-morava.cz

Turistický manuál Moravskoslezského kraje určený nejen rodinám s malými dětmi, ale i seniorům a zdravotně postiženým lidem.

Aktualizované vydání vzniklo v rámci projektu Beskydy pro všechny iniciovaného společností Equal. Bezbariérové cestování, zpřístupnění turistické infrastruktury, produktů a destinací všem – to je mottem projektu, který rozvíjí aktivity či služby respektující specifické potřeby zejména osob se zdravotním postižením, ale i dalších skupin jako např. seniorů či rodičů s malými dětmi.
První vydání příručky poskytlo přehledné informace, jak jsou na tom Těšínské Beskydy s přístupností do ubytovacích a stravovacích zařízení a nejrůznějších turistických cílů a kam je možné v tomto regionu vyrazit. Protože se Travel manuál ze strany svých uživatelů setkal s velkým zájmem a jeho plánovaný náklad se u vydavatele dlouho neohřál, druhé vydání na sebe nedalo dlouho čekat.
Brožura Travel manuál ke stažení zde.
Tentokrát již překročilo hranice regionu a svou pozornost zaměřilo na některá další místa Moravskoslezského kraje. Ukázalo se tak, že stále více zařízení cestovního ruchu chce své návštěvníky informovat o tom, nakolik se jim daří naplnit kritéria bezbariérovosti. Že některá z jich jsou otevřena i turistům s handicapem, dokazuje v úvodu již 23 objektů, které obdržely značku „BEZ BARIÉR“, jež je obdobou klasifikace hotelů a restaurací a garantuje, že turistické zařízení je dostupné skutečně i osobám s handicapem. Díky iniciativě zástupců Moravskoslezského kraje se navíc podařilo propojit databázi www.Jedemetaky.cz s portálem www.TourData.cz , který představuje ucelený soubor údajů o nabídce cestovního ruchu v regionu.
 
Výběr z obsahu boržury
Turistické cíle str. 23
Kam vyrazit str. 30
Cykloturistické trasy pro slabozraké a nevidomé str. 34
Vyhlídkové trasy pro neslyšící str. 35
To nejlepší z Těšínských Beskyd str. 36
Putování z chaty na chatu str. 37
Lidová architektura str. 38
Putování za poznáním str. 45
Bezbariérové ubytování a stravování a další zajímavosti…

Vodopády Satina Autor: © severni-morava.cz

Pustevny Autor: © severni-morava.cz

Štramberk Autor: © severni-morava.cz

Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.86

Anketní otázka