Vaše reklama

AUSTRÁLIE, OCEÁNIE

09.01.2010 - 22:59   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © sydney-australia.biz

 
 
 
 
 
 
 
 
1. Nový Zéland – jachting a potápění uUpper North Island
Jižní Pacifik – Tasmánské moře a Poor Knight Island Marine Preserve v zálivu Hauraki je podmořskou rezervací s labyrintem korálových tunelů, jeskyní a podmořských propastí s tucty rejnoků. Kromě potápění nabízí Severní ostrov i skvělé podmínky pro plachtění a pozorování ptačích kolonií. To vše lze dobře zkombinovat v rámci jedné dovolené.
Ideální čas: 8 dní
Sezóna: celoročně
Obtížnost: lehké
Info: www.pacificislandtravel.com, www.firstlighttravel.com
 
2. Nový Zéland – treking po South Island
Vysokohorská turistika v Jižních Alpách – Bonar Glacier, Mount French (2356 m), Mount Aspiring National Park... Desítky odstínů zelené barvy v jedné z nejrozmanitějších oblastí Nového Zélandu.
Ideální čas: 2 týdny
Sezóna: prosinec
Obtížnost: namáhavé
Info: www.southisland.org.nz, www.highplaces.co.uk
 
3. Fidži – turistika a rafting, šnorchlování (Navua, Mamanuca Islands)
Horská turistika, rafting v deštném pralese na Upper Navua (WW III), vodopády, ostrovy Mamanuca a šnorchlování v korálových zahradách – jednoduše zelený ráj.
Ideální čas: 2 týdny
Sezóna: červen – srpen
Obtížnost: lehké
Info: http://away.com/great_adventures/fiji-rafting.html -
 
4. Austrálie – Aboriginal, domorodci a turistika (Cobourg Pen., Kimberley Plateau)
Národní park Garig Ganuk Barlu tvoří pruh země mezi poloostrovem Cobourg a Kimberley Plateau, který je domovem původních obyvatel aborigenů. Kromě nich můžete pro sebe objevit historické petroglyfy ve skalách, trhliny a studny v zemi na skvělou koupačku nebo sprchu ve vodopádech.
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: srpen
Obtížnost: lehké
Info: www.nt.gov.au/ntg/
 
5. Austrálie – Na horském kole po Tasmánii
Cyklistická výprava pro drsňáky představuje 1400 kilometrů kolem ostrova, s otrockými výjezdy, zdrcujícím stoupákem na vrchol Mount Wellington (1388 m), ale pak 20kilometrovým sjezdem zpět do Hobartu – místa startu. Náročných deset dní ale absolvujete krajinou ohromující scenérie: pusté bílé pláže sevřené mezi strmé útesy, jasně zelený farmářský venkov, křišťálové řeky.
Kdy jet: březen
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: velmi náročné
Info
 
6. Francouzská Polynésie – Souostroví Tuamotu
Toto místo patří k nejbáječnějším neprozkoumaným zvlněným plochám na Zemi. Sedmdesát osm většinou neobydlených ostrůvků severovýchodně od Tahiti, dosahuje nepatrné nadmořské výšky a nabízí překrásné laguny a vyžití v mnoha mořských radovánkách: kajak, potápění, šnorchlování, ideální jsou podmínky pro surfování.
Kdy jet: celoročně
Ideální čas: 10 dní
Obtížnost: lehké
Info
 
7. Mikronésie – Šnorchlování na Yap, Ulithi a Palau
Tuto slast v mělkých teplých vodách začněte na ostrově Yap, kde můžete vidět za přílivu létající ryby. Pak se krátkým letem přesuňte na bývalou vojenskou základnu USA – Ulithi, která se otevřela turismu teprve před pár lety. Tady najdete obrovskou populaci obřích želv a korálový útes jenom sto metrů od břehu. Nakonec se přesuňte na zelený ostrov Palau, na němž najdete sladkovodní jezero Jellyfish, v němž můžete šnorchlovat uprostřed „mraku“ neškodných a jako duch průhledných a rozvlněných bledě růžových medúz.
Kdy jet: duben, červen
Ideální čas: 12 dní
Obtížnost: mírná
Info:
http://www.oceanic-society.org
http://www.visit-fsm.org/
 
8. Souostroví Salomon – Mořský kajak
Salomon jsou rajské ostrovy západních provincií. Budete pádlovat průzračnými modrými lagunami a chladnými temnými řekami. Pěšky se můžete vydat na vulkanické kopce, šnorchlovat lze v mělkých vodách, prozkoumat svatyně postavené lovci lebek, kteří tu žili před stoletím. Tábořit můžete na plážích a mezi ostrovy se přemísťovat na kajaku.
Kdy jet: listopad, prosinec
Ideální čas: 14 dní
Obtížnost: mírná
Info:
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.82

Anketní otázka