Vaše reklama

ASIE

09.01.2010 - 22:55   |   Redakce: Dana Jakoubková

Autor: © Japan Cycling

 
 
 
 
 
 
 
1. Kyrgyzstán – treking s horskými kočovníky (Ťan-Šan)
 
Treking po stoletími prověřených horských stezkách Ťan-Šanu, které stoupají do sedel výšky 3657 metrů, setkávání a putování s kočovnými pastevci, tradiční vyprávění příběhů, táboření u překrásných jezer, koňské hry – žádný extrém, jen pomalé pronikání do života horalů a pochopení zákonitostí mezi člověkem a horami.
 
+ horské prameny v Altyn-Arashan
pouliční zloději v Biškeku – nešťastná výjimka v jinak pohostinné zemi
 
Ideální čas: 2 týdny
Sezóna: červen
Obtížnost: od lehkého po namáhavé
Info: www.tien-shan.com
 
2. Indonésie – potápění, Raja Ampat Island (západní Papua)
Moře kolem pobřeží západní Papuy a přilehlých ostrůvků je biodiverzitou, nad níž i odborníci na přírodu kroutí hlavou. Mezi pozoruhodné živočichy patří nejmenší žralok a mořský koník, na druhé straně je zde největší mlž na světě. Dle mínění některých potápěčů jde o lepší podmořské terény než v Karibiku či v Rudém moři.
 
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: březen–listopad
Obtížnost: lehké
Info: www.papua-diving.com, www.asia-diving.com
 
3. Indie – fotosafari, Arunachal Pradesh
Hustě zalesněná oblast Arunachal Pradesh na hranici s Bhútánem a Myanmarem je jakousi indickou enklávou, která hýří barvami a folklórem. Vstup do těchto končin se řídí přísnými pravidly, ale obrázky, jež si odtud odvezete, jen tak někdo nemá. Obvykle se můžete pohybovat mezi domorodými vesnicemi jen v doprovodu průvodce.
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: březen, říjen
Obtížnost: bez obtíží
Info: www.arunachaltourism.com, www.asiasafari.com
 
4. Indie – Rádžastan v koňském sedle
Na takovou výpravu se mohou vydat jen otrlí cestovatelé. Najmout koně a průvodce v Mukandgarhu (kolem 6 hodin z Dilí) nebude takový problém, jako absolvovat v sedle kolem třiceti kilometrů denně hluboko v nitru pouště Thar. Spaní pod širým nebem tu ovšem stojí zato a noc strávená ve 400 let staré pevnosti na cestě do Jaipuru také.
Kdy jet: únor, říjen
Ideální čas: 15 dní
Obtížnost: velmi náročné
Informace:
http://www.indianadventureportal.com/
 
5. Japonsko – cyklistika na ostrově Honšú
Na kole podél západního pobřeží hlavního japonského ostrova znamená putování 30–70 km denně. Cestou si můžete prohlédnout šintoistické svatyně, buddhistické kláštery, honosná sídla samurajů i královské zahrady. Když nastartujete ve městě Kjóto, stačí vám týden, než projedete údolíčky s políčky rýže směrem k tiché zátoce s rybářskou vesnicí na poloostrově Noto.
Ideální čas: 1 týden
Sezóna: duben, květen, září, říjen
Obtížnost: lehké
Info: www.japancycling.org, www.outdoorjapan.com -
 
6. Laos – kajak, Hinboun River
Řeka Hinboun pomalu meandruje džunglí skrz laoskou vrchovinu, dotýkajíc se opuštěných buddhistických klášterů. Čím více na jih, tím je řeka živější (WW II), až dosáhne ústí do Mekongu, kde vaše lodě budou doprovázet sladkovodní delfíni. Tropická příroda, stopy historie a táboření pod širým nebem jsou romantickým lákadlem tohoto „výletu“.
Ideální čas: 17 dní
Sezóna: listopad
Obtížnost: namáhavé
Info: http://laosadventure.com, paddling.net
 
7. Srí Lanka – Za divokými zvířaty
Tento krásný ostrov patří k velmi důsledným v ochraně ohrožených zvířat, speciálně slonů. Pokud se vydáte z Colomba na okružní cestu kolem ostrova, neminete národní park Yala, kde můžete být svědky místní speciality, kdy se tisíce chobotnatců potulují džunglí. Během dvoudenního safari napříč parkem navštívíte sloní sirotčinec i dvě nejstarší města ostrova Kandy a Polonnaruwa, a zastavit se musíte i na Edwardově velkofarmě s čajovými plantážemi.
Kdy jet: říjen – březen
Ideální čas: 8 dní
Obtížnost: lehké
Informace:
 
8. Tibet – Fotografův ráj
Růžové vápencové skály kontrastují se safírovou modří jezera Nam Tsho, kde se tibetští poutníci shromaždují na břehu v těsném sousedství s migrujícími jeřáby a husami. Málokoho tento výjev neomráčí. Ale to už je zlatý hřeb putování, které začíná ve Lhase a stoupá přes 5000 metrů vysoké sedlo Kong La k nomádským tábořištím, aby bylo ukončeno tanečním rejem barev Nagchu Horse festivalu.
Kdy jet: srpen
Ideální čas: 15 dní
Obtížnost: náročné
Informace:
 
9. Východní Timor – Skrz naskrz ostrovem
Během několika let od vítězného krvavého povstání za nezávislost na Indonésii, se jen málo cestovatelů odvážilo na území nového státu, s jehož turisticky nedotčenými vesnicemi, kávovými plantážemi a hustým deštným pralesem soupeří jen několik málo v Jihovýchodní Asii. Při průzkumu ostrova můžete vystoupit na 2923 metrů vysoký vrchol země nebo třeba plachtit blízko skalnatých útesu, jimiž je ostrov obklíčen. Zajímavé je i sledování vesničanů při pletení tradičních tais – sítí. Z bungalovu umístěného blízko moře pak budete poslouchat zvuk příboje.
Kdy jet: květen – listopad
Ideální čas: 15 dní
Obtížnost: mírná
Informace:
 
10. Čína – Minya Konka Trek
Ve stínu sedmitisícovky Minya Konka se choulí tibetské vesnice, budhistické kláštery a vysokohorské louky, kde rododendrony a divoké květy krášlí okolí horkých pramenu a křišťálově čistých jezer. Během treku vystoupáte na 4550 metrů vysoké sedlo předtím, než spadnete do udolí Yunongqi, abyste ochutnali máslový čaj ve svém kempu.
Kdy jet: duben, září
Ideální čas: 12 dní
Obtížnost: velmi náročné
Informace:
Přidej odkaz na Bookmarky.cz
Zpět   |   Nahoru

reklama

reklama

Ohodnoť článek jako ve škole


1-nejlepší, 5-nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.86

Anketní otázka